Dijital Strateji ve Planlama Alanında

DMI SPECIALIST

Global Çapta Geçerli

Dijital Pazarlama Sertifikası Alın

Strateji ve Planlama; farklı açılardan değerlendirme yapabilme, uygulanabilir planlar oluşturabilme ve kapsamlı bir stratejiyi etkin bir şekilde uygulayabilme yeteneklerine sahip olmakla ilgilidir. Bu eğitimimizle, siz de dijital vizyonerler gibi tüm kontrolü elinizde tutarak veri odaklı başarılı kampanyalar geliştirebilecek ve neyin işe yaradığını analiz edebileceksiniz.

Uluslararası Alanda İş Fırsatları İçin Bir Adım Önde Olun

Hemen Kaydolun

DMI SPECIALIST Strategy & Planning Broşürümüzü İndirin

Dünyanın Önde Gelen Endüstri Liderlerinin Rehberliğinde

Icon

DMI ile sadece bir eğitim almayıp, aynı zamanda global alanda kariyer gelişiminizin ilk adımlarını atacaksınız

DMI PLATFORMUNA ÜCRETSİZ ERİŞİM ELDE EDİN

Herhangi bir DMI eğitimine kayıt olduğunuz andan itibaren, bir DMI Üyesi olarak, Continuous Professional Development, yani Sürekli Kariyer Gelişiminin bir parçası olursunuz. DMI Platformundan çeşitli kaynaklara, içgörülere ve gerçek fırsatlara erişin.

TÜM EĞİTİMLERLE BİRLİKTE ÜCRETSİZ

Icon

Güncel İçerik

DMI Öğrenme Deneyimi Platformu aracılığıyla en güncel eğitim yazılımına sahip olun.

Icon

Global Çapta Tanınan Sertifikasyon

Sizi ve kariyerinizi ileriye taşıyacak dünya çapında geçerliliğe sahip bir sertifika.

Icon

Becerilerinizi yıllarca kullanın

Sürekli kariyer gelişimi garantisiyle, dijital dünyada her zaman güçlü bir oyuncu olun.

Icon

Güçlü, Global DMI Networku

Dünya çapında 130.000'den fazla DMI üyesine katılın ve bağlantılarınızı globale taşıyın.

Icon

Araç Setleri ve Premium İçerik

Her zaman oyunda kalmanız için en güncel içerik ve araç setlerine sahip olun.

Icon

Becerilerinizi test edin

Profesyonel rekabete karşı becerilerinizi global çapta kıyaslayın ve zirvede kalın.

Eğitim İçeriği ve Modülleri

NE ÖĞRENECEĞİM?

Eğitimimizde, sizi global çapta bir kariyer inşa etmenize destek olacak kapsamlı dijital pazarlama bilgi ve becerileriyle donatıyoruz. Size sunduğumuz araçlarla, dijital pazarlama dünyasında güçlü bir oyuncu haline gelerek eğitim sonunda tek başınıza etkili bir dijital pazarlama stratejisi oluşturabileceksiniz. DMI Sertifikalı bir Dijital Pazarlama Uzmanı olarak başarılı dijital pazarlama kampanyalarının nasıl oluşturulacağı ve uygulanacağı konusunda derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız.

Modül İçeriği

Bilimi düşünceyle buluşturuyoruz. Bu kapsamda, markanız için en iyi dijital stratejiyi seçmenize ve gerçeğe dönüştürmenize yardımcı olmak için, 3i Metodolojisini tasarladık. Giriş modülümüzde bu akılcı, dönüştürücü ve etkileyici 3i konseptini tanıtıyor ve sonrasında derinlemesine inceliyoruz.

Modül Konu Başlıkları

  • DMI 3i Metodolojisini destekleyen temel kavramlar
  • Etkili bir dijital stratejideki temel bileşenler
  • İş stratejisi geliştirme yöntemleri
  • Stratejik yönetim, sürdürülebilir büyüme ve başarıya uzun soluklu bir bakış

Modül İçeriği

Klasik pazarlama karması, müşteri satınalma yolculuğu, hedef kitle araştırmaları, geleneksel iletişim ve medya stratejisi on yıllardır geçerliliğini koruyor. Pazarlamada bazı klasiklerin modası geçmese de, dijital çağ ile nasıl alışveriş yaptığımız, film izlediğimiz, nasıl iletişim kurduğumuz gibi birçok şey değişti. Davranışlarımız, satın alma kararı süreçlerimiz ve yaşam tarzlarımız teknolojinin bize sağladığı tüm o muhteşem imkanlarla birlikte değişim geçirdi. Dijital yıkımdan bahsederken aslında bahsettiğimiz şey de bu heyecan verici değişiklikler. Bu modülde, pazarlama klasiklerinin hala geçerliliğini korurken, bir yandan da dijital kampanyaların nasıl çok daha etkili bir pusula sunduğunu keşfediyoruz. Teknolojinin tüketici deneyimini nasıl değiştirdiğine ve bu değişime nasıl yanıt vermemiz gerektiğine derinlemesine bakıyoruz.

Modül İçeriği

Teknolojinin sağladığı büyük ve çeşitli fırsatlarla dolu, olağanüstü bir döneme tanıklık ediyoruz. Fakat dijital dünya, avantajları kadar aynı zamanda büyük zorlukları da barındırıyor. İşte bu yüzden, tüketicinizi (ve dijital kanallarınızı) her zamankinden daha iyi tanımanız ve onlara ilgilendikleri konularda iletişime girmeniz gerekiyor. Bu mödülümüzde ROI odaklı planlamanın temelleri, hedef kitlenizi anlama ve onlarla etkileşime geçme yöntemleri, dijital stratejiniz için bütçeleme, stratejinizi ölçme ve analiz etme konularını ele alıyoruz.

Modül İçeriği

İşletmelerin dijital dönüşümünün yolu, “büyük veri”den geçiyor. Bu sebeple her işletme, potansiyel büyümelerine katkı sağlayacak büyük veriyi, “işletmedeki yeri nedir?” ve “işletmeye neler sağlar?” sorularını kendilerine sorarak tam olarak anlayabilmeli ve uygulayabilmeli. Büyük veriyi algılayabilmenin yanı sıra, etkili bir araca dönüştürmek ve elde edilen içgörüleri ticari bir anlama dönüştürmek de aynı zamanda işletmeler için büyük bir zorluk teşkil ediyor. İşte tam da burada, başarıya ulaşmış metodlarımız ve uygulamalarımız imdada yetişiyor. Büyük Veri ve Analitik modülümüz size Büyük Veri, Gelişmiş Analiz ve Yapay Zeka hakkında kapsamlı bir kavrayış kazandıracak. Bu konulardaki temel kavramları öğrenecek ve işletmelerin başarıya ulaşmasına yardımcı olacak analiz araçlarının nasıl kullanıldığını keşfedeceksiniz.

Modül İçeriği

Facebook, Linkedin, Instagram, Twitter, Snapchat gibi büyük dijital kanallara sürekli yenileri dahil oluyor. Bu büyük çeşitlilik, bir o kadar da büyük fırsatları beraberinde getiriyor. Bu modülümüzde inbound ve outbound stratejiler, çapraz kanallı medya planlaması, mobil pazarlama, sosyal medya pazarlaması, arama motoru pazarlaması, email pazarlaması, affiliate pazarlaması ve pazarlama otomasyonunun yanı sıra Display ve video reklamcılığında en başarılı örnek uygulamalara değiniyoruz.

Modül İçeriği

Otomasyon, kişisel iletişimi yok etmez, aksine doğru yapıldığında maksimum verimlilikte kitlenizle etkileşime girmenizi sağlar. Sizin yönlendirmeniz altında gece gündüz sessiz ve etkili çalışan bir süper kahraman görevi görerek hayatınız kolayşaltırır. Bu modülümüzde, daha iyi satış olanağı, potansiyel satış ve daha fazlası için akıllı işletmelerin CRM yazılımlarıyla nasıl rekabette öne geçtiklerini keşfedecek ve satışları artırmak için otomasyon, doğru ve alakalı dijital iletişim otomasyonu ve potansiyel satışları analiz etmek ve raporlamak için otomasyon verileri gibi kavramları öğreneceksiniz.

Modül İçeriği

Bu modül, elinizdeki bütçeyi değer yaratacak kanallara aktararak maksimum ROI’ye nasıl ulaşacağınız konusunda derinlemesine bilgi verir. Modülümüzde pazarlama bütçesi planlanırken dikkate alınması gereken temel faktörler, kampanya yürütülürken bütçe analizi ve optimizasyonu ve en son olarak yetenekli insan kaynağını işe alımdan eğitim ve elde tutma aşamasına kadar neler yapılması gerektiğini inceliyoruz.

Modül İçeriği

Olağanüstü liderler gerektiren olağanüstü zamanlarda yaşıyoruz. Geleneksel pazarlamanın son kalıntıları üzerine cesur ve yeni dijital pazarlama dünyasının inşa edilmesine yardım edecek liderlerden birisi olmanıza yardım edeceğiz. Dijital Liderlik modülümüz ile dijital dünyaya geçişe önderlik edeceksiniz. Markanızı ve kuruluşunuzu globale taşıyacak ve henüz hayal edilmemiş yerlere götüreceksiniz. Biz de size nasıl yapılacağını göstereceğiz.

DMI SPECIALIST Eğitimleri kimler için?

Icon

Satış ve Pazarlama Profesyonelleri

Dijital pazarlama alanını keşfetmek isteyen Geleneksel Pazarlama Profesyonelleri ve bu alanda daha cesur ve büyük adımlar atmak isteyen Dijital Pazarlamacılar.

Icon

Kariyer Değişikliği Yapmak İsteyenler

Dijital Pazarlama dünyasına girerek kariyer değişikliği yapmak isteyenler.

Icon

Satış Profesyonelleri, Pazarlama Müdürleri, Takım Liderleri, Danışmanlar ve Yazılımcılar

Yeteneği ve vizyonuyla kariyerine yön veren, dijital pazarlama uzmanlığını derinleştirerek kariyerini bir adım öteye taşımak isteyen Satış Profesyonelleri, Pazarlama Müdürleri, Takım Liderleri, Danışmanlar ve Yazılım Geliştiricileri.

Icon

Girişimciler

İşletmelerini büyütmek ve global pazarlara açılmak isteyen Girişimciler.

Icon

Vizyonerler

Rekabetin gittikçe arttığı kariyer yolculuğunda dijital pazarlama uzmanlığının getireceği rekabet üstünlüğünün farkında olan Vizyonerler.

Hemen Kaydolun

Eğitim ve sertifikasyon sürecinizin tamamına

DESTEK VERİYORUZ

Digital Marketing Institute eğitimlerini myDMI platformu üzerinden online olarak alırken, NBT Growth Academy Eğitim Danışmanları da sizlere eğitim ve sertifikasyon ile ilgili her konuda destek sağlıyor.

Global Çapta Geçerli Dijital Pazarlama Eğitim Sertifikasyonu

DÜNYA ÇAPINDA 130.000’İ AŞKIN ÜYE, KARİYERLERİNİ GELİŞTİRMEK İÇİN DMI’YE GÜVENİYOR

%92

DMI üyelerinin %92'si, DMI eğitimlerinin kariyerlerinde olumlu etki yarattığını belirtti

%81

DMI üyelerinin %81'i, DMI eğitimlerini aldıktan sonra terfi etti

%88

DMI üyelerinin %88'i, üst düzey veya yönetim düzeyinde çalışıyor

DMI üyeleri, halihazırda dünyanın başlıca büyük uluslararası kuruluşlarında çalışıyor

Icon

MYDMI PLATFORMU ÖZELLİKLERİ

360 derece eğitim platformu MYDMI ile öğrenme deneyiminizi artırın

Tüm eğitimlerinize erişin

DMI platformundan tüm kaydolduğunuz eğitimlere erişebilirsiniz. Kısa süreli ve anlaşılır öğrenme modüllerinden oluşan tüm eğitimlere dilediğiniz zaman dilediğiniz yerden ulaşabilirsiniz. Eğitim videolarını izlerken, aynı zamanda, videoların hemen altında yer alan eğitim slaytlarını ve ek kaynakları inceleyebilirsiniz.

Premium içerik

Dünyanın önde gelen endüstri liderlerinin rehberliğinde, sürekli güncellenen ve sizi her zaman bir adım öne taşıyacak içeriklerle tanışın. Yenilikçi makaleler, forumlar, araştırmalar, webinarlar, e-kitaplar ve daha fazlasına tek bir platformdan kolayca erişin.

Diğer büyük oyunculara katılın

Dünya çapında 130.000'den fazla üyesi olan DMI Networküne katılarak bağlantılarınızı globale taşıyın. Dijital alandaki diğer profesyonellerle fikir alışverişinde bulunun, trendleri takip edin, işbirlikleri ve uluslararası fırsatlara erişin.

DMI deneyimi ve üye memnuniyeti

DMI deneyiminizi artırmak ve DMI fırsatlarından en iyi şekilde yararlanabilmeniz için forumlar, sıkça sorulan soruların cevaplarına ulaşabileceğiniz bir Bilgi Tabanı ve size her zaman destek ve mentörlük sağlacak ekibimizle ihtiyacınız olduğu an yanınızdayız.

DMI'I EĞİTİM ALANLARDAN DİNLEYİN

Global Çapta Geçerli

DMI SERTİFİKASYONU ALIN

Kariyerinizi uluslararası alana taşıyın

Dünyanın başlıca büyük uluslararası kuruluşlarında çalışan 130.000’i aşkın DMI Üyesine Katılın

Icon

SIKÇA SORULAN SORULAR

Digital Marketing Institute, dijital pazarlama ve dijital satış eğitiminde global çapta kabul gören ve 135 ülkede 47 binden fazla kişiye verdiği eğitim ile dünyada en çok öğretilen dijital sertifikasyon standardıdır. DMI bünyesinde, tek bir dijital pazarlama standardı kapsamında, diğer tüm sertifika kuruluşlarından daha fazla sayıda sertifikalı profesyonel barındırmaktadır.

Digital Marketing Institute, günümüzün dijital profesyonellerinin sahip olması gereken beceri ve nitelikleri tanımlamak ve geliştirmek için global çapta sektörün önde gelen uzmanları ile işbirliği yapmaktadır. Global standardı belirleyen DMI eğitimleri, kariyerinizi doğru araçlar yardımıyla geliştirmenize ve uluslararası alanda iş fırsatları yakalamanıza yardımcı olur.

Digital Marketing Institute, Dijital Pazarlama eğitiminde global alanda geçerliliği olan bir sertifikasyon kuruluşudur. Dijital Pazarlama uzmanları ve sektör liderleri tarafından tasarlanan Dijital Pazarlama eğitiminizi başarıyla tamamladığınız takdirde, uluslararası düzeyde kabul gören ve saygı duyulan bir sertifikaya sahip olacaksınız.

Dijital pazarlama ve dijital satış eğitimlerimize, herhangi bir dijital pazarlama geçmişi veya bilgisi olmadan herkes başvurabilir. Eğitimlerimizin amacı, dijital pazarlama alanında bilgi sahibi olmak, dijital pazarlama kariyerinize başlamak veya bir üst seviyeye taşımak için bilmeniz gereken her şeyi öğrenmenizi sağlamaktır.

İşletmesini global pazarlara açmak isteyen bir girişimci, dijital pazarlama alanını keşfetmek isteyen bir yeni mezun, kariyer değişikliği yapmak isteyen bir profesyonel veya dijital pazarlama alanında daha büyük adımlar atmak isteyen geleneksel/dijital pazarlamacı olabilirsiniz. Eğitimlerimize katılmak için dijital pazarlamaya ilgi duymanız ve kariyerinizi bu anlamda geliştirmek istemeniz yeterlidir.

Hayır, dijital pazarlama eğitimlerimiz teknik bilgiye ihtiyaç duyulmadan kolaylıkla anlaşılabilir.