EĞİTİMLER

Neden DMI Essential Dijital Pazarlama Eğitimine Katılmalıyım?

Icon
Asena Atilla Saunders
18/10/2020
               

Dijital dünya, her endüstriyi değiştirdiği gibi, tüketici davranışlarını da değiştirdi. Satın alma kanalları çoğaldı, satın alma davranışlarını etkileyen faktörler değişti ve ürünlere olan erişimin artmasıyla pazarlama rekabeti iyice kızıştı. Bu nedenle, müşterilere ulaşmak, onlarla etkileşime girmek ve elde tutmak için temel dijital kavramların anlaşılması ve uygulanması en önemli unsurlardan birisi olarak karşımıza çıkıyor.

Oldukça dinamik sosyal ve iş hayatında bu kavramların uluslararası standartlarda öğrenilmesi için vakit ayırmak sizce mümkün görünmüyor olabilir. Digital Marketing Institute (DMI)’un DMI ESSENTIALS online eğitimi tam da bu amaca yönelik olarak sizi kısa bir sürede temel dijital bilgi ve becerilerle donatıyor ve güçlü bir dijital dönüşüm için ihtiyacınız olan sıçramayı size sağlıyor. Gelin 135 ülkedeki 55.000 profesyonelin tercih ettiği DMI eğitimlerinden birisi olan DMI ESSENTIALS’ın kariyerinizi ve işletmenizi nasıl geliştirebileceğine ve dijitalleşme sürecine iyice adapte olmanızı sağlayacağına bir göz atalım: 

DMI ESSENTIALS: Global Çapta Geçerli Dijital Pazarlama Eğitimi ve Sertifikası 

DMI ESSENTIALS eğitimi sadece altı saat sürüyor. Böylelikle yoğun gündelik programlarınızdan veya faaliyetlerinizden ödün vermeden dijital pazarlama eğitimine (digital marketing eğitimi) katılabiliyor ve kısa bir süre içinde dijital dünyada güçlü bir oyuncu haline gelerek kendinizi ve ekibinizi dijital güçlerle nasıl donatacağınızı kapsamlı bir biçimde öğreniyorsunuz. Temel dijital pazarlama eğitimi, dijital dönüşüm ile ilgili en temel bilgileri, müşterilerinizle dijital yollardan etkileşime geçme yöntemleri ve işletme hedeflerinizi eyleme dönüştürecek taktikler ve teknikleri kapsıyor.

Eğitim İçeriği 

DMI ESSENTIALS Sertifika eğitimi aşağıdaki konuları detayları ile uygulamalı olarak ele alıyor;

 • Yeni dijital çağda tüketicilerin satınalma tercihleri, davranışları ve beklentileri.
 • İşletme hedeflerine ulaşmanın yeni yolu: Dijital Zihniyet. Markanızı dijitale taşıma ve insanların etkileşime gireceği bir markaya dönüştürme.
 • Yeni ve etkili bir müşteri hizmetleri kanalı olarak Sosyal Medya Yönetimi.
 • Marka yönetiminde işletmelerin karşılaştıkları riskler, itibar sorunları ve zorluklar- ve bu zorlukları aşma yöntemleri.
 • Etkili dijital kampanyalar oluşturmak, yönetmek ve ölçmek için her türlü teknoloji araçları ve akıllı taktikler.

Eğitiminiz devam ediyorken uygulamalı olarak öğreneceğiniz bu konular sayesinde eğitiminiz sonlandığında sadece bilgi değil pratik de geliştirmiş olacaksınız ve işletmenizi dijitalleştirmek ya da kariyerinizi ilerletmek için gereken tüm araçları profesyoneller gibi kullanabileceksiniz.

Eğitim Modülleri

 1. Dijitalin Temel Esasları
 2. Web ve Email
 3. Sosyal Medya
 4. Sosyal Müşteri Hizmetleri
 5. Zorluklar ve Riskler
 6. Dijital Zihniyet

DMI ESSENTIALS Sertifika Eğitiminden Kimler Faydalanabilir? 

Dijital pazarlama, sosyal medya yönetimi gibi eğitimlerde en çok akıllara gelen sorulardan birisi de, eğitimlere katılmak için herhangi bir dijital pazarlama altyapısının gerekip gerekmediği. DMI ESSENTIALS eğitiminin amacı, dijital pazarlama alanında temel konular hakkında bilgi sahibi olmak veya bilgi ve becerilerinizi bir üst seviyeye taşımak için gerekli konuları öğrenmenizi sağlamak. Yani, eğitimlerimize katılmak için dijital pazarlamaya ilgi duymanız ve kariyerinizi bu anlamda geliştirmek istemeniz yeterli. Kariyerinizin hangi aşamasında olursanız olun DMI ESSENTIALS Dijital Pazarlama Sertifikası ile dünya çapında bir dijital pazarlama uzmanı olabilirsiniz. Eğitimden;

 • Dijital Pazarlama dünyasına girerek kariyer değişikliği yapmak isteyenler,
 • Dijital pazarlama alanını keşfetmek ve dijital becerilerini geliştirmek isteyen profesyoneller
 • Satış, Finans veya IK konumundaki profesyoneller,
 • İşletmelerini büyütmek ve uluslararası pazarlara açılmak isteyen girişimciler
 • Rolleri gereği insan ilişkileri güçlü olması gereken profesyoneller 
 • Müşteri ile birebir iletişimin gerekli olduğu (ör: müşteri şikayetleri, müşteri talepleri) rollerdeki kişiler
 • “Veri”odaklı çalışan kişiler (ör: operasyon, satın alma, üretim)
 • DMI Sertifikasyonunun global alanda birçok fırsat sağladığının farkında olan vizyonerler

faydalanabilir. 

Neden Digital Marketing Institute Eğitimlerini Seçmelisiniz?

Dijital Pazarlama alanında bildiğiniz üzere birçok eğitim mevcut. Digital Marketing Institute’u diğerlerinden ayıran en önemli özellik dünyadaki en çok tercih edilen ve global çapta tek geçerli sertifikasyon standardı olması. DMI Sertifikasyonu, sadece tüm dünyada bilinmekle kalmayıp aynı zamanda küresel standardı da belirliyor.

DMI ayrıca, günümüzün dijital profesyonellerinin sahip olması gereken beceri ve nitelikleri tanımlamak ve geliştirmek için global çapta sektörün önde gelen uzmanları ile işbirliği yapıyor. Yani en iyi eğitimi en iyi uzmanlardan alıyorsunuz.

Dijital Pazarlama eğitiminizi başarıyla tamamlamadığınız takdirde, uluslararası düzeyde kabul gören ve saygı duyulan dijital pazarlama sertifikasına (digital marketing certificate) sahip olursunuz ve DMI Networküne katılarak 135 ülkede 55 binden fazla profesyonele erişme olanağı sağlarsınız.

DMI ESSENTIALS eğitiminin kariyerinizi nasıl şekillendireceğini broşürümüzden detaylı olarak inceleyin: BROŞÜRÜ İNDİRİN

Ücretsiz DMI Seviye testi ile Dijital Pazarlama Bilginizi Test Edin.

Diğer DMI eğitimlerine göz atın.

İlgili İçerikler
E-Bültene abone olun
Büyüme odaklı pazarlama ipuçları ve haberleriyle hep güncel kalın.