EĞİTİMLER

Neden DMI SEO Eğitimine Katılmalıyım?

Icon
Asena Atilla Saunders
20/10/2020
               

Rekabetin çok güçlü olduğu dijital dünyada markanızın kolaylıkla bulunur ve görünür olması oldukça önemli. Yeni normalle beraber tüketicilerin neredeyse tüm ihtiyaçlarını dijital kanallar aracılığıyla gidermeye çalışıyor olması da, online mevcudiyete sahip olmanın ve müşterilerinizin size, sizin de müşterilerinize ulaşabileceğiniz dijital kanallara sahip olmanın önemini de iyice artırmış durumda. Bu yüzden, ürünleriniz veya içeriğiniz ne kadar etkileyici olursa olsun, potansiyel müşterilere ulaşmadığı taktirde bir anlamı olmayacaktır. Markanızı, markanıza ihtiyaç duyan kitleyle, aradıkları zamanda ve aradıkları yerde buluşturabilmek de ancak Arama Motoru Pazarlaması (search marketing veya search engine marketing) ile mümkün. 

Büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) odaklı ve dijital pazarlamanın olmazsa olmazı kabul edilen arama motoru pazarlaması aslında oldukça kapsamlı bir alan. Dijital pazarlamaya ilgi duyan çoğu insan, Google’da ilk sayfalarda ve üst sıralarda yer almanın önemi veya SEO, PPC, anahtar kelime gibi kavramlar hakkında yüzeysel olarak da olsa bilgi sahibi. Hal böyleyken, tüm bu birbiriyle doğrudan bağlantılı ve birbirlerini etkileyen kavramlar arasındaki ilişkiyi kavrayabilmek ve başarılı bir Arama Motoru Pazarlaması stratejisi oluşturmak oldukça kıymetli bir beceri haline geldi. 

Peki bu beceriyi nasıl kazanabilirsiniz?

Kulağa karışık gelen bu kavramların kolayca ve uluslararası standartlara sahip tek bir kaynaktan öğrenilmesi mümkün. Digital Marketing Institute (DMI)’un Search Marketing (Arama Motoru Pazarlaması) Eğitimi tam da bu amaca yönelik olarak sizi kısa bir sürede kapsamlı arama motoru pazarlaması bilgi ve becerilerle donatıyor. Bir yandan ihtiyacınız olan eğitimi sağlarken, bir yandan öğrendiklerinizi pratiğe dökmek ve uzmanlık kazanmak için gereken araçları kullanımınıza sunuyor.

Gelin 135 ülkedeki 55.000 profesyonelin tercih ettiği DMI eğitimlerinden birisi olan DMI Search Marketing’ın kariyerinizi ve işletmenizi nasıl geliştirebileceğine bir göz atalım:

DMI Search Marketing (Arama Motoru Pazarlaması) Eğitimi ve Sertifikasyonu

DMI dijital pazarlama eğitimleri (digital marketing eğitimi) dijital pazarlamanın farklı farklı alanlarından istediğiniz alanında uzmanlaşmanızı sağlar. Bunlardan DMI Search Marketing eğitimi, temel arama motoru pazarlaması kavramlarını uçtan uca ele alıyor. Bu eğitimde; marka bilinirliği, potansiyel müşterilerle ilişkiler kurma ve markanızı alanında başarılı bir şekilde konumlandırmanız için gerekli tüm konular ele alınarak eğitim sonunda sağlam bir Arama Motoru Pazarlaması stratejisi ve markanızın görüntülenmesi için eyleme geçirilebilir planları oluşturabilmeniz amaçlanıyor. 

Eğitim İçeriği

Eğitimde arama motoru optimizasyonu (SEO), Pay-Per-Click (PPC) kampanyaları ve analizleri, SEO’nun temel esasları, organik aramanın ücretli reklamlara göre ne tür avantajları olduğu ve ölçümleme gibi temel kavramlara değiniliyor. Aynı zamanda kitlenize konuşan içerik üretebilmek için SEO ve içerik pazarlamasının nasıl birlikte çalıştığı, sayfa optimizasyonu araçları ve teknikleri, etkili içerikle yüksek dönüşüm oranları yakalamanın sırları ve SEO içerik performansını değerlendirmek için gerekli araçlar inceleniyor.

Arama Motoru Pazarlaması Alanındaki DMI SPECIALIST Sertifikası Eğitimi aşağıdaki konuları detayları ile uygulamalı olarak ele alıyor:

 • Google sıralamasında yükselerek markanızı güçlendirme 
 • Etkili bir SEO kampanyası planlama, uygulama ve ölçümleme yöntemleri
 • Markanızı daha da görünür kılmak için ihtiyacınız olan teknik beceriler, araçlar ve taktikler 
 • Hedef kitlenizi dönüşüm yolculuğuna götüren kaliteli ve etkileyici içerikleri oluşturma ve en doğru şekilde konumlandırma
 • Web sitesi optimizasyonu ile kusursuz ve etkili bir kullanıcı deneyimi yaratma
 • Daha yüksek dönüşüm oranları için önemli arama ağı pazarlama kampanyası metrikleri, performans analizleri ve kampanya optimizasyonu.

Böylelikle alana dair kapsamlı teorik bilgi edinmekle kalmayıp, edindiğiniz bilgileri pratiğe dökebilme ve iş üstünde öğrenme fırsatını yakalamış oluyorsunuz.

Eğitim Modülleri

 1. Giriş
 2. SEO Kurulumu
 3. SEO İçerikleri
 4. SEO Uygulaması
 5. Ücretli Arama
 6. Display Reklam
 7. Google Analytics ile Veri Analizi
 8. Strateji ve Planlama

DMI Search Marketing (Arama Motoru Pazarlaması) Eğitiminden Kimler Faydalanabilir?

Dijital pazarlama eğitimlerinde en çok akıllara gelen sorulardan birisi de, eğitimlere katılmak için herhangi bir dijital pazarlama veya teknik bir altyapının gerekip gerekmediği. DMI eğitimlerinin amacı, dijital pazarlama alanında temel konular hakkında bilgi sahibi olmanızı veya bilgi ve becerilerinizi bir üst seviyeye taşımak için gerekli konuları öğrenmenizi sağlamak. Yani, bu eğitime katılmak için arama motoru pazarlamasına ilgi duymanız ve kariyerinizi bu anlamda geliştirmek istemeniz yeterli. Kariyerinizin hangi aşamasında olursanız olun “DMI Specialist- Search Marketing” Sertifikası ile dünya çapında bir arama motoru pazarlaması uzmanı olabilirsiniz. Eğitimden;

 • Dijital Satış ve Dijital Pazarlama alanında deneyim sahibi olup bu alanda daha cesur ve büyük adımlar atmak isteyen satış ve pazarlama profesyonelleri,
 • Dijital Pazarlama dünyasına girerek kariyer değişikliği yapmak isteyenler,
 • Yeteneği ve vizyonuyla kariyerine yön veren, dijital pazarlama uzmanlığını derinleştirerek kariyerini bir adım öteye taşımak isteyen satış profesyonelleri, pazarlama müdürleri, takım liderleri, danışmanlar ve yazılım geliştiricileri
 • İşletmelerini büyütmek, yeni normale adapte olmak ve global pazarlara açılmak isteyen girişimciler,
 • Rekabetin gittikçe arttığı kariyer yolculuğunda dijital pazarlama uzmanlığının getireceği rekabet üstünlüğünün farkında olan vizyonerler

faydalanabilir. 

Neden Digital Marketing Institute Eğitimlerini Seçmelisiniz?

Dijital Pazarlama alanında bildiğiniz üzere birçok eğitim mevcut. Digital Marketing Institute’u diğerlerinden ayıran en önemli özellik dünyadaki en çok tercih edilen ve global çapta tek geçerli sertifikasyon standardı olması. DMI Sertifikasyonu, sadece tüm dünyada bilinmekle kalmayıp aynı zamanda küresel standardı da belirliyor.

DMI ayrıca, günümüzün dijital profesyonellerinin sahip olması gereken beceri ve nitelikleri tanımlamak ve geliştirmek için global çapta sektörün önde gelen uzmanları ile işbirliği yapıyor

Dijital Pazarlama eğitiminizi başarıyla tamamlamadığınız takdirde, uluslararası düzeyde kabul gören ve saygı duyulan dijital pazarlama sertifikasına (digital marketing certificate) ve DMI Networküne katılarak 135 ülkede 55 binden fazla profesyonele erişme olanağına sahip olursunuz.

DMI SPECIALIST: Arama Motoru Pazarlaması (Search Marketing) alanında Global Çapta Geçerli Dijital Pazarlama Uzmanı Sertifikası eğitiminin kariyerinizi nasıl şekillendireceğini broşürümüzden detaylı olarak inceleyin:

BROŞÜRÜ İNDİRİN

Ücretsiz DMI Seviye testi ile Dijital Pazarlama Bilginizi Test Edin.

Diğer DMI eğitimlerine göz atın.

İlgili İçerikler
E-Bültene abone olun
Büyüme odaklı pazarlama ipuçları ve haberleriyle hep güncel kalın.