STRATEJİ, İNFOGRAFİK

İnfografik: Hızla Artan Dijitalleşme İşletmeleri Nasıl Etkiledi? 

Icon
Asena Atilla Saunders
04/05/2021
               

COVID-19, hayatın pek çok alanında olduğu gibi müşteri deneyimini de yeniden tanımladı. İşletmeler, hızla dijitalleşen dünyaya ve müşteri beklentilerinin değişimine anında yanıt verme ihtiyacıyla zorlu bir sınavdan geçti. 

 

Peki pandemiyle birlikte yaşadığımız küresel dönüşüm, işletmeleri ve pazarlama dünyasını nasıl etkiledi? 

 

Dünyanın her yerinden, her büyüklükte ve çeşitli sektörlerde çalışan Digital Marketing Institute üyeleri; evden çalışma, pazarlama harcamaları & stratejileri, maaş & istihdam sorunları, eğitim fırsatları ve genel ticari etkiler hakkında görüşlerini ilettiler. DMI raporunda yer alan çarpıcı yanıtları, sizler için bir infografikte derledik.

 

İNFOGRAFİĞİ İNDİRİN

 

Dijital yetenekleri geliştirmek her zamankinden çok daha önemli. Infografik verilerinden de anlaşılacağı gibi; bir yandan kurumlar pazarlama stratejilerinde dijital pazarlamaya ve büyüme odaklı pazarlamaya (growth marketing) önem verirken, diğer yandan bireyler de kariyerlerinde dijital becerilerini geliştirmeye odaklanmış durumda. Bu sebeple kuruluşların, dijital dünyada rekabet avantajı yakalamak için personellerinin dijital yeteneklerini inşa etmeleri gerekiyor.

 

Ekiplerinizin becerilerini geliştirmeye nerden başlayacağınızı bilmiyorsanız, NBT Growth Academy’nin çeşitli ürünleri ve öğrenme yöntemlerini bir araya getirerek gerçekleştirdiği interaktif ve on-demand eğitimlerimize göz atın.

 

  • Tüm seviyedeki rollerde iş gücünüzdeki yetenek açıklarını belirleyin.
  • Büyüme odaklı zihniyeti, stratejinize ve karar verme süreçlerinize nasıl uygulayacağınızı öğrenin.
  • İş gücünüzü dönüştürün ve dijital çağ için ihtiyaç duydukları yetenekleri oluşturun.

 

Geleceğin pazarlama ve growth ekiplerini oluşturun

 

İlgili İçerikler
E-Bültene abone olun
Büyüme odaklı pazarlama ipuçları ve haberleriyle hep güncel kalın.