NBT'DEN HABERLER

NBT’nin 5. Yılını GMH Lansmanı ile Kutluyoruz

Icon
Dr. Eren Kocyigit
20/10/2020
               

NBT olarak kuruluşumuzdan itibaren en büyük önceliğimiz; işletmeleri ve bireyleri Büyüme Odaklı Pazarlama (Growth Marketing) ile tanıştırmak ve bu vasıta ile kariyer veya markalarını uluslararası alana taşımalarında destek olmak oldu. Bu kapsamda 2015’te Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) danışmanlığı ve servisleri sağlayarak başladığımız serüvenimizi 2016’da Londra ofisimizi açarak global alana taşıdık. 

Büyüme Odaklı Pazarlama’yı daha büyük kitlelere ulaştırabilmek için 2017’de NBT Academy’i kurduk ve böylece bu alanda bireylere ve markalara çeşitli ülkelerde eğitimler vermeye başladık. 2018 yılında yılında Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) danışmanlığı ve servislerimizi güçlendiren ve çalıştığımız markalara katma değer sağlayan Marketing Machine platformumunzun lansmanını yaptık. Üzerinde uçtan uca dijital pazarlama faaliyetleri gerçekleştirilebilen veri odaklı platformumuz aracılığıyla şimdiye kadar 50’den fazla markanın büyüme stratejisini planladık, 3000’in üzerine büyüme odaklı pazarlama taktiği uyguladık ve global alanda 35’ten fazla ülkede potansiyel müşteriye ulaştık.

2019 yılında hem eğitim hem danışmanlık/servis tarafında verdiğimiz hizmetleri Hubspot, SEMrush, Digital Marketing Institute (DMI) ve SAP gibi dünya çapındaki markalarla ve onlarca uluslararası hızlandırma programları ile iş ortaklığı yaparak güçlendirdik.

5. Yılımızı Growth Marketing Hub (GMH) Lansmanı ile Kutluyoruz

5. yılımıza girdiğimiz bu dönemde, 2019 yılında beta kullanımına açtığımız Online Büyüme Odaklı Pazarlama Platformumuz Growth Marketing Hub’ın lansmanını yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz. 

Growth Marketing Hub Kullanıcılara Ne Sağlıyor?

Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) felsefesini daha da erişilebilir hale getirmek için, bireylerin ve markaların ‘Büyüme Odaklı Pazarlamaya geçiş’ yapabildiği GMH, kullanıcıların bu alanla ilgili her aşamadaki ihtiyaçlarını self servis olarak karşılayabilmeleri için geliştirildi. Bu şekilde online bir öğrenme platformu geliştirmemizde, yoğunluk sebebiyle eğitimlerimize katılamayan kişilerden bize gelen taleplerin de etkisi büyük oldu. 

Platformda, Büyüme Odaklı ve Dijital Pazarlamayı öğrenmek ve uygulamak için en iyi araçlar ve yüzlerce kaynak (kılavuzlar, egzersizler, ebooklar, vaka çalışmaları, eğitimler, webinarlar, taktikler, makaleler ve şablonlar) bulunuyor. Devamlı bir şekilde yenilerinin ekleneceği ve güncellenecek bu kaynaklar aracılığıyla, platform üzerinden “sürekli öğrenme” sağlanmasını hedefliyoruz. 

Platformumuzda “Premium” kullanıcılar tüm kaynaklara; “Basic” kullanıcılar ise 300’ün üzerinde Büyüme Odaklı Pazarlama kaynağına erişebilecek.

NBT Bünyesindeki Çözümler ve Servisler

NBT olarak hem bireyler hem markalar için #itsallaboutGROWTH🚀 mottomuza hız kesmeden devam ediyoruz. Bu kapsamda GMH lansmanı ile birlikte Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) ve Dijital Pazarlama çözümlerimizi kısaca özetlemek gerekirse;

İşletmeler ve Markalar için Büyüme Odaklı Dijital Pazarlama Çözümleri

Yeni yapımız ile birlikte, büyüme yolculuklarında NBT danışmanlığı ve servisleri almak isteyen markalar için Marketing Machine platformu üzerinden Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) çözümlerimizi sunmaya devam edeceğiz. Markaların ihtiyaçlarına göre Marketing Machine’e ek olarak Hubspot ve SEMrush gibi iş ortaklarımızın ürünlerini de kullanacağız. 

Büyüme yolculuklarına  NBT eğitimleri ile katkı sağlamak isteyen markalara dünyaca tanınan Digital Marketing Institute online eğitimleri; veya online ya da sınıf içi alabilecekleri Growth Marketing Bootcamp eğitimlerimizi sunmaya devam edeceğiz.  

Ayrıca, self servis olarak Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) hizmeti almak isteyen markalara, lansmanını yaptığımız Growth Marketing Hub üzerinden işletmelere özel geliştirdiğimiz çoklu kullanıcı paketleri ile çözümler sağlayacağız.

Bireyler için Büyüme Odaklı Dijital Pazarlama Çözümleri

Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) alanında kariyerini geliştirmek isteyen veya yeni bir kariyere başlamak isteyen bireylere de yine Growth Marketing Hub ve Digital Marketing Institute eğitimlerini sağlıyor durumda olacağız.

Bu süreçte her fırsatta Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) alanındaki heyecanlarını bireyler ve markalarla paylaşarak GMH lansman sürecinde de aynı hevesle çalışan NBT ekibine teşekkür ederim. NBT ekibi olarak Büyüme Odaklı Pazarlama’yı daha geniş kitlelere tanıtmaya son sürat devam edeceğiz.

İlgili İçerikler
E-Bültene abone olun
Büyüme odaklı pazarlama ipuçları ve haberleriyle hep güncel kalın.