Dijital Pazarlama ve Pazarlama Alanında Kariyer Seçenekleri
March 28, 2020

İster orta seviyede bir pazarlamacı, ister pazarlama alanından yeni bir mezun, isterseniz de dijital pazarlama alanına giriş yapmak isteyen biri olun, dijital pazarlama alanında oldukça fazla sayıda kariyer olanaklarına sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Hatta bu yüzden dijital pazarlamanın hangi alanında uzmanlaşmak istediğinize karar vermeniz zor olabilir. Herhangi bir iş veya pozisyon seçerken, tüm olasılıkları – artıları, eksileri ve gelecekteki durumu – dikkate almanız önemliyken dijital pazarlama uzmanlarına olan ihtiyaç duyulması, bu alanda kariyerine yön vermek isteyenler için şu anda çok büyük bir fırsat da oluşturmaktadır. Çünkü iyi kurgulanan ve yönetilen dijital pazarlama stratejileri sayesinde büyük veya küçük ölçekli fark etmeden tüm işletmeler büyük kazançlar sağlayabilir. Bu dijital pazarlama biriminin bir şirket için ne kadar önemli ve kritik olduğunu da ispatlarken aynı zamanda başarılı ve yetenekli dijital pazarlamacılarına neden rağbet olduğunu da açıklar.

Başarılı bir Dijital Pazarlamacının Özellikleri

Birçok kişi pazarlama profesyonellerini ultra-yaratıcı bir zihniyetle ilişkilendirse de, dijital pazarlamacıları başarılı kılan çok çeşitli özellikler vardır. Başarılı bir dijital pazarlamacının sahip olduğu en kritik özelliklerden bazıları şunlardır:

Esneklik: Dijital dünya sürekli bir evrim halindedir ve en iyi dijital pazarlamacılar değişen mecralara, kanallara, araçlara, algoritmalara ve yazılımlara hızla uyum sağlayabilirler.

Yardımlaşma ve Ekip Çalışması: Pazarlama, işletmelerin hedeflerine ulaşmalarına ve kârlarını artırmalarına yardımcı olmakla ilgilidir, bu nedenle dijital pazarlamacıların işletmedeki tüm ekiplerin başarılı olmasına yardımcı olması hayati önem taşımaktadır.

Güvenilirlik ve Odaklanma: Sosyal medya gibi alanlarda hedeflere ulaşmak veya başarılı bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmakla görevlendirildiğinizde, bunu sıkı takip edebilmeniz gerekir. Hedeflere odaklanıp çalışmayı ve işinizi zamanında yapmayı seviyorsanız, dijital pazarlamada kariyer yolunuzu daha net çizebilirsiniz.

Analitik Düşünme ve Karar Verme: Analitik düşünerek sonuçlara varabilir misiniz? Dijital pazarlama, analiz edilmiş verilerden çıktılar üreterek bir strateji oluşturmakla ilgilidir, bu nedenle verilerle çalışabilmeniz ve çok yönlü bir süreç oluşturabilmeniz, size, ekibinize ve müşterilerinize görmek istediğiniz sonuçları vermenize yardımcı olacaktır.

Girişimcilik Ruhu: Kendi geleceğini kontrol altına alabilmek, dijital pazarlamacının en önemli becerilerinden biridir. Kariyerlerinin büyük bir kısmı devamlı değişen bir dijital dünyaya adapte olmayı içerdiğinden, dijital pazarlamacılar genellikle sürekli olarak yeni beceriler öğrenir, öğretir ve sorunlar ortaya çıktığında dijital pazarlama stratejilerini güncelleyip ilerlerler.

Dijital Pazarlamada Kariyer Olanakları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, dijital pazarlamaya markalar ve işletmeler tarafından büyük önem atfedilmektedir. Bu nedenle, dijital pazarlamanın belirli bir ilgi alanında uzmanlaşmayı seçen dijital pazarlamacılar kendileri için daha anlamlı bir kariyer yolu çizebilirler.

Yapılan araştırmalara göre dijital marka stratejisti, grafik tasarımcıları, sosyal medya için içerik yaratıcıları ve hem tıklama başına ödeme (PPC) hem de arama motoru optimizasyonu (SEO) alanındaki pazarlama analistleri en çok talep gören uzmanlıklardır. Peki bu dijital pazarlamacılar için ne anlama geliyor? Çok çeşitli dijital pazarlama rollerinde uzman olabileceğiniz gibi, gelişme göstereceğinizi düşündüğünüz bir pozisyon seçerken o pozisyon için gerekli becerileri ve o pozisyondan beklenen sorumlulukları mutlaka araştırmanız gerekir.

Aşağıdaki pozisyonlar, 2020 ve sonrasında uzmanlaşmak isteyen dijital pazarlama uzmanları için en iyi dijital pazarlama kariyerlerinden bazılarıdır:

Dijital Proje Yöneticisi (Digital Project Manager)

Dijital pazarlama alanında uzmanlaşmak isteyen orta düzey bir pazarlamacıysanız, dijital proje yönetici rolünü dikkate alabilirsiniz. Bu pozisyondaki kişiler genellikle müşteri ilişkilerini denetlemek, çeşitli yaratıcı projeleri yönetmek ve yaratıcı ekibin işlerini yapması için uygun yazılım ve araçların mevcut olmasını sağlamakla görevlendirilir.

Pazarlama ekipleri, dijital projelerin sorumluluğunu bir kişinin almasının gerekliliğini görmeye başladı ve dijital proje planlamacıları, pazarlama ekibinde genellikle tüm dijital süreçleri ve projeleri denetleyerek bir çok farklı şapka giyen bir pozisyona gelmiş oldu.

Her işte olduğu gibi dijital proje yöneticilerinin de gün içerisinde yapması gereken oldukça fazla görev ve sorumluluk vardır. Bu yüzden dijital proje yöneticileri, gün boyunca çeşitli beceriler kullanabilen ve farklı süreçlere adapte olabilen kişilerdir. Bu profesyonellerin kusursuz iletişim becerileri ve iyi bir tasarım gözüne sahip olmaları gerekir. Pozisyon aynı anda birden fazla projeyi denetlemeyi gerektirdiğinden, işi kolayca halletmenize yardımcı olmak için mutlaka proje yönetimi yazılımına da yatırım yapmalısınız. Örneğin Trello gibi proje yönetim araçları, dijital proje yöneticilerinin projeleri sorunsuz bir şekilde sürdürmelerine yardımcı olur.

Kullanıcı Deneyimi Tasarımcıları (User Experience Designers)

Kullanıcı deneyimi tasarımcıları (UX tasarımcıları), online ürünlerin ve dijital servislerin kullanıcı deneyimlerini analiz eder, denetler ve optimize etmeye çalışır. Online kullanıcıların etkileşimi, bir web sitesinde veya uygulamada kaldıkları süre ile ilişkili olduğundan, kullanıcı deneyimi tasarımcıları, kullanıcıların ilgili site veya uygulamaya geri gelmelerini sağlayan bir deneyim oluşturmalıdır. Sayfa tasarımından müşterilerin sayfa ve içerikle nasıl etkileşim kurduğuna kadar detaylı bir çalışma yürütürler. Bu yüzden UX tasarımcıları bir dijital pazarlama stratejisinin en kritik parçalarından biridir.

İyi bir UX tasarımcısı, kullanıcıların bir uygulama veya web sitede belirli bir aksiyonu almak için gereken adımları kolayca atmaları ve anlamaları için dijital tabanlı öğeleri uyumlu çalışır hale getirip ayrıntılara odaklanabilir. Aynı zamanda, görsel oluşturma tecrübesine ve mükemmel yazılı iletişim becerilerine sahip olmalıdır.

Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanları (SEO Specialists)

Bir SEO uzmanı, web sayfalarını arama motoru sonuç sayfasında (SERP) yukarı taşımak ve sonunda bir web sitesinin potansiyel müşteri sayısını artırmak için stratejiler oluşturmak ve uygulamak için çalışır. SEO, dijital pazarlamanın karmaşık ve sürekli değişen bir alanıdır, bu nedenle bir SEO uzmanı gün boyunca teknik ve stratejik olarak düşünebilmelidir.

Bir SEO uzmanı, başarılı bir SEO stratejisine giden tüm faktörlere halim olmalıdır. En iyi SEO stratejistleri verileri analiz ederek stratejilerini sürekli olarak geliştirebilirler. Backlink’ten akıcı içerik yazmaya kadar, yüksek kaliteli yazılı iletişim becerileri SEO stratejistleri için hayati önem taşır. Bu dijital pazarlama profesyonelleri doğal olarak meraklı olmalı ve veri odaklı çalışmalıdır.

İçerik Stratejisti (Content Strategist)

İçerik stratejistleri geleneksel ve dijital pazarlama ekiplerini aslında birbirine bağlayabilen bir pozisyondur. İçerik, herhangi bir pazarlama stratejisinin en değerli materyalidir ve içerik stratejistleri, içeriğin müşterilere nasıl ve ne zaman ulaşacağına ilişkin süreçleri planlar ve yönetir.

İyi bir içerik stratejisti olarak ihtiyacınız olacak bazı özellikler var. Bu pozisyonda çalışacak kişiler hedef kitle ve personayı akılda tutarak düşünürler ve tüm içerikleri bu personanın ihtiyaçlarını düşünerek geliştirirler. Bu düşünme yöntemi, bir içerik stratejisinde müşteri yolculuğunu odağa almaya olanak tanır ve bir içeriğin bir müşterinin nasıl harekete geçireceğini dikkatli bir şekilde hesaplar. Elbette, içerik stratejistleri, müşterileri istenen satın alma yolculuğunda yönlendirmek için kusursuz ve ikna edici bir metin oluşturabilmelidir.

Pazarlama Direktörleri (Chief Marketing Officers)

Günümüzde pazarlama müdürü veya direktörü olmak, hem geleneksel hem de dijital pazarlama stratejilerinde üstün bir yetkinlik gerektirir. Çoğu zaman, bir şirket veya marka için tüm pazarlama faaliyetlerini denetlemekten sorumlu oldukları için CEO’larla birlikte çalışır ve iş faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçasıdırlar.

Dijital pazarlama tecrübesi olan pazarlama direktörlerine olan talep yüksektir, ancak belirli niteliklere ihtiyaçları vardır. Bu pazarlamacılar, bir pazarlama stratejisinin planlanmasını ve çıktılarını anlayabiliyor olmalı ve oldukça yüksek bir analitik yeteneğe sahip olmalılardır. Ayrıca ekip işbirliğini organize edebilen liderlerdir.

En İyi Dijital Pazarlama Kariyer Fırsatları

Dijital pazarlama giderek büyüyen bir alan olduğundan, kariyerlerinin her aşamasında dijital pazarlamacılar sevdikleri bir iş bulma fırsatı bulabiliyorlar. Teknik sorunlara yaratıcı çözümler bulma, kitlenizle bağlantı kurma ve başarılı bir pazarlama stratejisi oluşturma konusunda tutkulu bir dijital pazarlama uzmanı iseniz, kariyer hedeflerinize ulaşmanız için yeni bilgi ve becerilere yatırım yapmaya devam etmeniz çok önemlidir.

Dünya nüfusunun yarısından fazlası İnternet’i düzenli olarak kullandığından, dijital pazarlamacılara duyulan ihtiyaç ile yetenekli profesyonellerin sayısı arasındaki fark büyümeye devam edecek gibi gözüküyor. Başarılı bir dijital pazarlama kariyerine sahip olmak için mutlaka şu anda bu alanda uzman olmanız gerekmez, ancak doğru özelliklere ve öğrenme tutkusuna ihtiyacınız vardır.

Digital Marketing Institute sertifika programları, yeni mezunlara, uzman veya yönetici pozisyonlarında çalışan dijital pazarlamacılara, değişen dijital dünyaya uyumlu eğitim içeriğine erişim imkanı sunar. Dijital Pazarlama Profesyonel Sertifikası ile yarının zorluklarını bugünden fark etmek ve bu zorluklara çözüm üretmek için gerekli araçları ve teknolojileri öğrenmeye başlayabilir ve ilgili dijital pazarlama uzmanlık sertifikaları için DMI Eğitim ve Sertifika Programlarımızı inceleyebilirsiniz.

Taylan Kaymakçı
Growth Marketing Consultant

Orjinal yazı: https://digitalmarketinginstitute.com/blog/what-are-the-top-digital-marketing-careers

CONTACT US
Drop us an email at info@nbtdigital.com or leave your details to get further information about our growth and digital marketing solutions and courses

NBT olarak, bize sağladığınız bilgileri, ilgili içerik, ürünler ve hizmetlerimiz hakkında sizinle iletişim kurmak için kullanıyoruz. Bu iletişimlerden dilediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz.

E-Bültene Abone Olun!
Büyüme odaklı pazarlama ipuçları ve haberleriyle hep güncel kalın.

NBT, bize sağladığınız bilgileri, ilgili içerik, ürünler ve hizmetlerimiz hakkında sizinle iletişim kurmak için kullanır. E-Bültenden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza bakın.
© 2020 Tüm hakları saklıdır.
Dijital Pazarlama ve Pazarlama Alanında Kariyer Seçenekleri
March 28, 2020

İster orta seviyede bir pazarlamacı, ister pazarlama alanından yeni bir mezun, isterseniz de dijital pazarlama alanına giriş yapmak isteyen biri olun, dijital pazarlama alanında oldukça fazla sayıda kariyer olanaklarına sahip olduğunuzu söyleyebiliriz. Hatta bu yüzden dijital pazarlamanın hangi alanında uzmanlaşmak istediğinize karar vermeniz zor olabilir. Herhangi bir iş veya pozisyon seçerken, tüm olasılıkları – artıları, eksileri ve gelecekteki durumu – dikkate almanız önemliyken dijital pazarlama uzmanlarına olan ihtiyaç duyulması, bu alanda kariyerine yön vermek isteyenler için şu anda çok büyük bir fırsat da oluşturmaktadır. Çünkü iyi kurgulanan ve yönetilen dijital pazarlama stratejileri sayesinde büyük veya küçük ölçekli fark etmeden tüm işletmeler büyük kazançlar sağlayabilir. Bu dijital pazarlama biriminin bir şirket için ne kadar önemli ve kritik olduğunu da ispatlarken aynı zamanda başarılı ve yetenekli dijital pazarlamacılarına neden rağbet olduğunu da açıklar.

Başarılı bir Dijital Pazarlamacının Özellikleri

Birçok kişi pazarlama profesyonellerini ultra-yaratıcı bir zihniyetle ilişkilendirse de, dijital pazarlamacıları başarılı kılan çok çeşitli özellikler vardır. Başarılı bir dijital pazarlamacının sahip olduğu en kritik özelliklerden bazıları şunlardır:

Esneklik: Dijital dünya sürekli bir evrim halindedir ve en iyi dijital pazarlamacılar değişen mecralara, kanallara, araçlara, algoritmalara ve yazılımlara hızla uyum sağlayabilirler.

Yardımlaşma ve Ekip Çalışması: Pazarlama, işletmelerin hedeflerine ulaşmalarına ve kârlarını artırmalarına yardımcı olmakla ilgilidir, bu nedenle dijital pazarlamacıların işletmedeki tüm ekiplerin başarılı olmasına yardımcı olması hayati önem taşımaktadır.

Güvenilirlik ve Odaklanma: Sosyal medya gibi alanlarda hedeflere ulaşmak veya başarılı bir içerik pazarlama stratejisi oluşturmakla görevlendirildiğinizde, bunu sıkı takip edebilmeniz gerekir. Hedeflere odaklanıp çalışmayı ve işinizi zamanında yapmayı seviyorsanız, dijital pazarlamada kariyer yolunuzu daha net çizebilirsiniz.

Analitik Düşünme ve Karar Verme: Analitik düşünerek sonuçlara varabilir misiniz? Dijital pazarlama, analiz edilmiş verilerden çıktılar üreterek bir strateji oluşturmakla ilgilidir, bu nedenle verilerle çalışabilmeniz ve çok yönlü bir süreç oluşturabilmeniz, size, ekibinize ve müşterilerinize görmek istediğiniz sonuçları vermenize yardımcı olacaktır.

Girişimcilik Ruhu: Kendi geleceğini kontrol altına alabilmek, dijital pazarlamacının en önemli becerilerinden biridir. Kariyerlerinin büyük bir kısmı devamlı değişen bir dijital dünyaya adapte olmayı içerdiğinden, dijital pazarlamacılar genellikle sürekli olarak yeni beceriler öğrenir, öğretir ve sorunlar ortaya çıktığında dijital pazarlama stratejilerini güncelleyip ilerlerler.

Dijital Pazarlamada Kariyer Olanakları

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, dijital pazarlamaya markalar ve işletmeler tarafından büyük önem atfedilmektedir. Bu nedenle, dijital pazarlamanın belirli bir ilgi alanında uzmanlaşmayı seçen dijital pazarlamacılar kendileri için daha anlamlı bir kariyer yolu çizebilirler.

Yapılan araştırmalara göre dijital marka stratejisti, grafik tasarımcıları, sosyal medya için içerik yaratıcıları ve hem tıklama başına ödeme (PPC) hem de arama motoru optimizasyonu (SEO) alanındaki pazarlama analistleri en çok talep gören uzmanlıklardır. Peki bu dijital pazarlamacılar için ne anlama geliyor? Çok çeşitli dijital pazarlama rollerinde uzman olabileceğiniz gibi, gelişme göstereceğinizi düşündüğünüz bir pozisyon seçerken o pozisyon için gerekli becerileri ve o pozisyondan beklenen sorumlulukları mutlaka araştırmanız gerekir.

Aşağıdaki pozisyonlar, 2020 ve sonrasında uzmanlaşmak isteyen dijital pazarlama uzmanları için en iyi dijital pazarlama kariyerlerinden bazılarıdır:

Dijital Proje Yöneticisi (Digital Project Manager)

Dijital pazarlama alanında uzmanlaşmak isteyen orta düzey bir pazarlamacıysanız, dijital proje yönetici rolünü dikkate alabilirsiniz. Bu pozisyondaki kişiler genellikle müşteri ilişkilerini denetlemek, çeşitli yaratıcı projeleri yönetmek ve yaratıcı ekibin işlerini yapması için uygun yazılım ve araçların mevcut olmasını sağlamakla görevlendirilir.

Pazarlama ekipleri, dijital projelerin sorumluluğunu bir kişinin almasının gerekliliğini görmeye başladı ve dijital proje planlamacıları, pazarlama ekibinde genellikle tüm dijital süreçleri ve projeleri denetleyerek bir çok farklı şapka giyen bir pozisyona gelmiş oldu.

Her işte olduğu gibi dijital proje yöneticilerinin de gün içerisinde yapması gereken oldukça fazla görev ve sorumluluk vardır. Bu yüzden dijital proje yöneticileri, gün boyunca çeşitli beceriler kullanabilen ve farklı süreçlere adapte olabilen kişilerdir. Bu profesyonellerin kusursuz iletişim becerileri ve iyi bir tasarım gözüne sahip olmaları gerekir. Pozisyon aynı anda birden fazla projeyi denetlemeyi gerektirdiğinden, işi kolayca halletmenize yardımcı olmak için mutlaka proje yönetimi yazılımına da yatırım yapmalısınız. Örneğin Trello gibi proje yönetim araçları, dijital proje yöneticilerinin projeleri sorunsuz bir şekilde sürdürmelerine yardımcı olur.

Kullanıcı Deneyimi Tasarımcıları (User Experience Designers)

Kullanıcı deneyimi tasarımcıları (UX tasarımcıları), online ürünlerin ve dijital servislerin kullanıcı deneyimlerini analiz eder, denetler ve optimize etmeye çalışır. Online kullanıcıların etkileşimi, bir web sitesinde veya uygulamada kaldıkları süre ile ilişkili olduğundan, kullanıcı deneyimi tasarımcıları, kullanıcıların ilgili site veya uygulamaya geri gelmelerini sağlayan bir deneyim oluşturmalıdır. Sayfa tasarımından müşterilerin sayfa ve içerikle nasıl etkileşim kurduğuna kadar detaylı bir çalışma yürütürler. Bu yüzden UX tasarımcıları bir dijital pazarlama stratejisinin en kritik parçalarından biridir.

İyi bir UX tasarımcısı, kullanıcıların bir uygulama veya web sitede belirli bir aksiyonu almak için gereken adımları kolayca atmaları ve anlamaları için dijital tabanlı öğeleri uyumlu çalışır hale getirip ayrıntılara odaklanabilir. Aynı zamanda, görsel oluşturma tecrübesine ve mükemmel yazılı iletişim becerilerine sahip olmalıdır. 

Arama Motoru Optimizasyonu Uzmanları (SEO Specialists)

Bir SEO uzmanı, web sayfalarını arama motoru sonuç sayfasında (SERP) yukarı taşımak ve sonunda bir web sitesinin potansiyel müşteri sayısını artırmak için stratejiler oluşturmak ve uygulamak için çalışır. SEO, dijital pazarlamanın karmaşık ve sürekli değişen bir alanıdır, bu nedenle bir SEO uzmanı gün boyunca teknik ve stratejik olarak düşünebilmelidir.

Bir SEO uzmanı, başarılı bir SEO stratejisine giden tüm faktörlere halim olmalıdır. En iyi SEO stratejistleri verileri analiz ederek stratejilerini sürekli olarak geliştirebilirler. Backlink’ten akıcı içerik yazmaya kadar, yüksek kaliteli yazılı iletişim becerileri SEO stratejistleri için hayati önem taşır. Bu dijital pazarlama profesyonelleri doğal olarak meraklı olmalı ve veri odaklı çalışmalıdır.

İçerik Stratejisti (Content Strategist)

İçerik stratejistleri geleneksel ve dijital pazarlama ekiplerini aslında birbirine bağlayabilen bir pozisyondur. İçerik, herhangi bir pazarlama stratejisinin en değerli materyalidir ve içerik stratejistleri, içeriğin müşterilere nasıl ve ne zaman ulaşacağına ilişkin süreçleri planlar ve yönetir. 

İyi bir içerik stratejisti olarak ihtiyacınız olacak bazı özellikler var. Bu pozisyonda çalışacak kişiler hedef kitle ve personayı akılda tutarak düşünürler ve tüm içerikleri bu personanın ihtiyaçlarını düşünerek geliştirirler. Bu düşünme yöntemi, bir içerik stratejisinde müşteri yolculuğunu odağa almaya olanak tanır ve bir içeriğin bir müşterinin nasıl harekete geçireceğini dikkatli bir şekilde hesaplar. Elbette, içerik stratejistleri, müşterileri istenen satın alma yolculuğunda yönlendirmek için kusursuz ve ikna edici bir metin oluşturabilmelidir.

Pazarlama Direktörleri (Chief Marketing Officers)

Günümüzde pazarlama müdürü veya direktörü olmak, hem geleneksel hem de dijital pazarlama stratejilerinde üstün bir yetkinlik gerektirir. Çoğu zaman, bir şirket veya marka için tüm pazarlama faaliyetlerini denetlemekten sorumlu oldukları için CEO’larla birlikte çalışır ve iş faaliyetlerinin ayrılmaz bir parçasıdırlar. 

Dijital pazarlama tecrübesi olan pazarlama direktörlerine olan talep yüksektir, ancak belirli niteliklere ihtiyaçları vardır. Bu pazarlamacılar, bir pazarlama stratejisinin planlanmasını ve çıktılarını anlayabiliyor olmalı ve oldukça yüksek bir analitik yeteneğe sahip olmalılardır. Ayrıca ekip işbirliğini organize edebilen liderlerdir.

En İyi Dijital Pazarlama Kariyer Fırsatları

Dijital pazarlama giderek büyüyen bir alan olduğundan, kariyerlerinin her aşamasında dijital pazarlamacılar sevdikleri bir iş bulma fırsatı bulabiliyorlar. Teknik sorunlara yaratıcı çözümler bulma, kitlenizle bağlantı kurma ve başarılı bir pazarlama stratejisi oluşturma konusunda tutkulu bir dijital pazarlama uzmanı iseniz, kariyer hedeflerinize ulaşmanız için yeni bilgi ve becerilere yatırım yapmaya devam etmeniz çok önemlidir.

Dünya nüfusunun yarısından fazlası İnternet’i düzenli olarak kullandığından, dijital pazarlamacılara duyulan ihtiyaç ile yetenekli profesyonellerin sayısı arasındaki fark büyümeye devam edecek gibi gözüküyor. Başarılı bir dijital pazarlama kariyerine sahip olmak için mutlaka şu anda bu alanda uzman olmanız gerekmez, ancak doğru özelliklere ve öğrenme tutkusuna ihtiyacınız vardır.

Digital Marketing Institute sertifika programları, yeni mezunlara, uzman veya yönetici pozisyonlarında çalışan dijital pazarlamacılara, değişen dijital dünyaya uyumlu eğitim içeriğine erişim imkanı sunar. Dijital Pazarlama Profesyonel Sertifikası ile yarının zorluklarını bugünden fark etmek ve bu zorluklara çözüm üretmek için gerekli araçları ve teknolojileri öğrenmeye başlayabilir ve ilgili dijital pazarlama uzmanlık sertifikaları için DMI Eğitim ve Sertifika Programlarımızı inceleyebilirsiniz.

Taylan Kaymakçı
Growth Marketing Consultant

Konu Etiketleri

Drop us an email at info@nbtdigital.com or leave your details to get further information about our growth and digital marketing solutions and courses

E-Bültene Abone Olun!
Büyüme odaklı pazarlama ipuçları ve haberleriyle hep güncel kalın.

NBT, bize sağladığınız bilgileri, ilgili içerik, ürünler ve hizmetlerimiz hakkında sizinle iletişim kurmak için kullanır. E-Bültenden istediğiniz zaman çıkabilirsiniz. Daha fazla bilgi için Gizlilik Politikamıza bakın.
© 2020 Tüm hakları saklıdır.