KARİYER

Sosyal Satış Alanında Kendinizi Nasıl Geliştirirsiniz?

Icon
Asena Atilla Saunders
20/10/2020
               

Son yıllarda, dijital dönüşüm ve dijitalleşmenin getirdiği köklü değişikliklerden her sektör payını aldı. Bu doğrultuda satın alma yolculuğu da hızla yön değiştirdi: Tüketiciler daha hızlı ve kişiselleştirilmiş bir hizmet bekleyerek, satın alma süreçlerinde birden fazla kanalda aynı deneyimi yaşamak istiyor.

Özellikle tüm dünyada baş gösteren pandemi ile beraber tüketicilerin bu istekleri birer zorunluluğa dönüştü. Sosyal mesafe kuralları ve hayatın yeni normalleri ile beraber dijital pazarlamaya dayalı e-ticaret hiç olmadığı kadar rağbet görmeye başladı. 

Dijitalleşme sürecini tamamlamış ve dijital dönüşüme adapte olabilmiş işletmeler bu dönemi çok büyük kayıplar yaşamadan ve işlerini sekteye uğratmadan devam ettirebildi ve tüketicilerine çeviklikle ulaşmaya devam edebildiler. Sağlam bir dijital altyapısı ve eğitimi olmayan işletmeler ise maalesef bu süreci biraz daha zor geçirdiler. Bu da işletmeleri, dijital alanda hızla değişen trendleri yakından takip edip, yeni gelişmeleri iş süreçlerine entegre edebilme yeteneği geliştirme ve yeni normale adapte olma konusunda zorluyor.

Tabii bu konuya bir de fırsatlar açısından bakmakta fayda var. Tüketicilerin motivasyonları ve ihtiyaçları doğrultusunda onların karşılarına çıkarak bunun henüz açılmadığınız pazarlarda büyük bir satış potansiyeli anlamına geldiğini tahmin etmek zor değil. 

Güçlü ağlara sahip sosyal platformları ve dijital satış araçlarını doğru kullanmanız; iletişimlerinizi kişiselleştirmede ve etki alanınızı artırmanızda önemli rol oynayarak yatırım getirinizi (ROI) en üst seviyeye çıkarmanıza yardımcı olur. Peki “sosyal satış”ın temel  kavramlarını ve satış süreçlerinize entegre etmeyi yüzlerce kaynak arasından uluslararası standartlardaki doğru araçlara ulaşarak öğrenmeniz mümkün mü?

Digital Marketing Institute (DMI)’un online Dijital ve Sosyal Satış alanındaki eğitimi tam da bu amaca yönelik olarak sizi kapsamlı bilgi ve becerilerle donatıyor.  Bir yandan ihtiyacınız olan dijital pazarlama eğitimi  (digital marketing eğitimi) sağlarken, bir yandan öğrendiklerinizi pratiğe dökmek ve uzmanlık kazanmak için gereken araçları kullanımınıza sunuyor. Böylelikle sağlam bir dijital dönüşüme başlamış oluyorsunuz.

Gelin 135 ülkedeki 55.000 profesyonelin tercih ettiği DMI eğitimlerinden birisi olan bu eğitimin kariyerinizi ve işletmenizi nasıl geliştirebileceğine bir göz atalım.

DMI SPECIALIST: Dijital ve Sosyal Satış Alanında Dijital Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

DMI dijital pazarlama eğitimleri (digital marketing eğitimi) dijital pazarlamanın farklı farklı alanlarından istediğiniz alanında uzmanlaşmanızı sağlar. Bunlardan DMI Dijital ve Sosyal Satış Alanında Dijital Pazarlama Uzmanlığı eğitimi, online satışları artırmak, satışları daha hızlı kapatmak ve önemli sosyal satış tekniklerini süreçlerinize entegre etmek için gereken tüm araçları sağlıyor. Bu araçlar ve kullanım teknikleri ile:

 • Online ve Sosyal Satış’ temel kavramlarınına hakim olacak,
 • Teknoloji ve içeriğin nasıl birbirine nüfus ettiğini ve bu iki gücü nasıl fırsata çevireceğinize dair bilgi sahibi olacak,
 • Veri analizleri ile satır aralarında saklanan derin içgörüleri yakalayarak – tüketiciler nasıl düşünür ve nasıl davranır? sorularına ve onlara nasıl ulaşacağınıza dair cevaplar bulacak ve
 • Potansiyel müşterilerin belirlenmesinden etkileşime girmeye ve son satışı gerçekleştirmeye kadar tüm online satış döngüsü aşamalarında ihtiyacınız olan bilgi ve becerilere sahip olacaksınız

Sizlere sağlanan bu uçtan uca eğitimlerle beraber dijital pazarlama ve sosyal medya satış uzmanlığı kazanabilir, işletmenizi kısa sürede daha büyük pazarlara taşıyarak daha büyük kazançlar elde etmeye başlayabilirsiniz.

Eğitim İçeriği

Eğitim süresince size sunulan araçlarla, dijital dünyada güçlü bir oyuncu haline gelerek eğitiminiz sonlandığında, tek başınıza etkili bir dijital ve sosyal satış stratejisi oluşturabileceksiniz. DMI SPECIALIST Dijital ve Sosyal Satış Sertifikası Eğitimleri aşağıdaki konuları detayları ile uygulamalı olarak ele alıyor:

 • Satış performansını artırmak için satış sürecinde kullanılması gereken dijital ve sosyal satış teknikleri
 • Tüketici ihtiyaçlarının ve motivasyonlarının nasıl doğru bir şekilde tespit edileceği 
 • Etkileşim ve dönüşüm yaratacak kampanyalar yaratmak için en yeni araçlar, teknikler ve taktikler
 • Net ve gerçekçi hedefler belirleyerek hedeflerinize ait metrikleri ölçümleme yöntemleri
 • Veri analizleri yardımıyla tüketici davranışlarını kavrama ve hedefleriniz doğrultusunda kullanma teknikleri
 • Farklı sosyal medya platformlarına uygun ve hedef kitlenizde ilgi uyandıracak doğru ve kişiselleştirilmiş içerikler yaratma yöntemleri
 • Müşteri hizmetlerini bir pazarlama aracı olarak yeniden şekillendirme

Eğitiminiz devam ediyorken uygulamalı olarak öğreneceğiniz bu konular sayesinde eğitiminiz sonlandığında sadece bilgi değil pratik de geliştirmiş olacaksınız ve işletmenizi dijitalleştirmek ya da kariyerinizi ilerletmek için gereken tüm araçları profesyoneller gibi kullanabileceksiniz.

Eğitim Modülleri

Eğitim, dijital güç elde etmeye dayalı ve online satışlarınızı önemli ölçüde artıracak beş adet teknik ve uygulama modülünden oluşuyor:

 1. Sosyal Satış Nedir?
 2. Hedefleme Nasıl Yapılır?
 3. Dijital Satış Araçları
 4. Etkileşimin Arttırılması
 5. Satış Kapatma ve Müşteriyi Elde Tutma Stratejileri

DMI Dijital ve Sosyal Satış Eğitiminden Kimler Faydalanabilir?

Dijital pazarlama ve sosyal medya uzmanlığı eğitimi gibi eğitimlerde en çok akıllara gelen sorulardan birisi de, eğitimlere katılmak için herhangi bir dijital pazarlama veya teknik bir altyapının gerekip gerekmediği. DMI eğitimlerinin amacı, dijital pazarlama alanında temel konular hakkında bilgi sahibi olmanızı veya bilgi ve becerilerinizi bir üst seviyeye taşımak için gerekli konuları öğrenmenizi sağlamak. Yani, bu eğitime katılmak için dijital, sosyal ve online satış konularına ilgi duymanız ve kariyerinizi dijital pazarlama alanında geliştirmek istemeniz yeterli. Kariyerinizin hangi aşamasında olursanız olun DMI Dijital ve Sosyal Satış Sertifikası ile dünya çapında bir dijital pazarlama uzmanı olabilirsiniz. Eğitimden;

 • Dijital Satış ve Dijital Pazarlama alanında deneyim sahibi olup bu alanda daha cesur ve büyük adımlar atmak isteyen Satış ve Pazarlama Profesyonelleri,
 • Dijital Pazarlama dünyasına girerek Kariyer Değişikliği Yapmak İsteyenler,
 • Yeteneği ve vizyonuyla kariyerine yön veren, dijital pazarlama uzmanlığını derinleştirerek kariyerini bir adım öteye taşımak isteyen Satış Profesyonelleri, Pazarlama Müdürleri, Takım Liderleri, Danışmanlar ve Yazılım Geliştiricileri
 • İşletmelerini büyütmek, yeni normale adapte olmak ve global pazarlara açılmak isteyen Girişimciler,
 • Rekabetin gittikçe arttığı kariyer yolculuğunda dijital pazarlama uzmanlığının getireceği rekabet üstünlüğünün farkında olan Vizyonerler

faydalanabilir. 

Neden Digital Marketing Institute Eğitimlerini Seçmelisiniz?

Dijital Pazarlama alanında bildiğiniz üzere birçok eğitim mevcut. Digital Marketing Institute’u diğerlerinden ayıran en önemli özellik dünyadaki en çok tercih edilen ve global çapta tek geçerli sertifikasyon standardı olması. DMI Sertifikasyonu, sadece tüm dünyada bilinmekle kalmayıp aynı zamanda küresel standardı da belirliyor.

DMI ayrıca, günümüzün dijital profesyonellerinin sahip olması gereken beceri ve nitelikleri tanımlamak ve geliştirmek için global çapta sektörün önde gelen uzmanları ile işbirliği yapıyor. Yani en iyi eğitimi en iyi uzmanlardan alıyorsunuz.

Dijital Pazarlama eğitiminizi başarıyla tamamlamadığınız takdirde, uluslararası düzeyde kabul gören ve saygı duyulan dijital pazarlama sertifikasına (digital marketing certificate) bir sertifikaya sahip olursunuz ve DMI Networküne katılarak 135 ülkede 55 binden fazla profesyonele erişme olanağına sahip olursunuz.

DMI SPECIALIST: Dijital ve Sosyal Satış Alanında Global Çapta Geçerli Dijital Pazarlama Uzmanı Sertifikası eğitiminin kariyerinizi nasıl şekillendireceğini broşürümüzden detaylı olarak inceleyin: BROŞÜRÜ İNDİRİN

Ücretsiz DMI Seviye testi ile Dijital Pazarlama Bilginizi Test Edin.

Diğer DMI eğitimlerine göz atın.