EĞİTİMLER

Neden DMI Sosyal Medya Eğitimine Katılmalıyım?

Icon
Asena Atilla Saunders
19/10/2020
               

Dijital dünyanın yarattığı en büyük güç şüphesiz ki sosyal medya. 7’den 70’e milyarlarca insanın (ya da potansiyel müşterinin :)) çeşitli amaçlar için kullandığı sosyal medya, tabiri caizse dijital pazarlamacılar için bir altın madeni değerinde. Bu değer, dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle e-ticaretin ve dijitalleşmenin ivme kazanmasıyla iyice arttı.

Fakat bu altın madeninden etkili bir şekilde faydalanabilmek çok da kolay değil. Her mecra farklı dil konuşuyor ve her mecranın kitlesi farklı. Kullanıcılarının % 41’i 65 yaşın üzerinde olan Facebook, bir milyar kullanıcıyı geçen ve bunların büyük bir kısmının özellikle 30 yaşın altındaki gençler olduğu Instagram, sadece profesyonel kitleyi barındıran LinkedIn ve yine bambaşka kullanım alanları ve kitleleri olan Snapchat ve TikTok… YouTube’u da eklersek, sadece bu büyük oyuncularda bile pazarlama faaliyetleri yürütebilmek için sosyal medya pazarlamasının tüm inceliklerine hakim olmak gerekiyor.

Peki bu hedef doğrultusunda, yüzlerce kaynak arasından uluslararası standartlardaki doğru araçlara ulaşmak ve kapsamlı bir Sosyal Medya Pazarlaması eğitimi almanız mümkün mü? 

Digital Marketing Institute (DMI)’un online Sosyal Medya Pazarlaması eğitimi tam da bu amaca yönelik olarak sizi kapsamlı sosyal medya pazarlaması bilgi ve becerileriyle donatıyor.Bir yandan ihtiyacınız olan eğitimi sağlarken, bir yandan öğrendiklerinizi pratiğe dökmeniz ve uzmanlık kazanmak için gereken araçları kullanımınıza sunuyor.

Gelin 135 ülkedeki 55.000 profesyonelin tercih ettiği DMI eğitimlerinden birisi olan bu sosyal medya yönetimi eğitiminin kariyerinizi ve işletmenizi nasıl geliştirebileceğine bir göz atalım:

DMI SPECIALIST: Sosyal Medya Alanında Global Çapta Geçerli Dijital Pazarlama Uzmanı Sertifikası 

DMI Sosyal Medya Pazarlaması eğitimi, temel sosyal medya pazarlaması kavramlarını uçtan uca ele alıyor. Bu sosyal medya alanındaki dijital pazarlama uzman sertifikası ile beraber; hedef kitleniz kim, nasıl davranır, markanız hakkında ne düşünür gibi sorulara cevap bularak doğru araçlar ve bunların kullanım teknikleri ile, sosyal medya verilerini nasıl kullanabileceğinize dair bilgi sahibi olmanız amaçlanıyor. 

Aynı zamanda en önemli platformlar hakkında detaylı bilgi, bu kanallarda üretilebilecek ilgi çekici içerikler ve içerik zamanlaması gibi kavramları örnek uygulamalarla inceleyip, bunların etkili stratejilerle nasıl birleştirileceği ele alınıyor.

Diğer bir deyişle, potansiyel müşterilerinizi tanımanızı, onlarla en iyi etkileşim kurma yollarını keşfetmenizi ve onları nihai müşteriye dönüştürmek için tüm donanımı almanızı sağlayan kapsamlı bir sosyal medya pazarlama eğitimi almış olursunuz.

Eğitim İçeriği

Eğitim süresince size sunulan araçlarla, dijital dünyada güçlü bir oyuncu haline gelerek sosyal medya uzmanlığı eğitiminiz sonlandığında, tek başınıza etkili bir sosyal medya pazarlama stratejisi oluşturabileceksiniz. DMI SPECIALIST Sosyal Medya Pazarlaması Sertifikası Eğitimleri aşağıdaki konuları detayları ile uygulamalı olarak ele alıyor. Eğitimde,

 • Farklı taktik ve araçların kullanımına dair ihtiyacınız olan birçok bilgiye erişme imkanına sahip olacaksınız.
 • Markanızın farklı platformlara uygun en doğru dili konuşabilmesi için tüm platformları detaylı bir şekilde inceleyeceksiniz.
 • Sosyal medyanın gücünü ve etkisini keşfedeceksiniz.
 • Kaliteli ve etkileyici içerikleri oluşturarak onları en doğru şekilde konumlandırmayı öğreneceksiniz.
 • Uygulanabilir stratejileri görüp, marka vizyonunuzu ortaya çıkarmak için farklı yetenekleri kullanabileceksiniz.
 • Online tüketici davranışını dönüşüme (conversion) doğru şekilde yönlendirmeyi öğreneceksiniz.
 • Tekliflerinizi optimize etmek için hangi analizleri nasıl kullanabileceğinizi öğrenip, daha etkin yolları keşfedeceksiniz.
 • Hedef kitlenizi nasıl etkileyebileceğinize dair bilgiler edineceksiniz.

Eğitim Modülleri

 1. Sosyal Araştırma
 2. İçerik Üretimi
 3. İçerik Dağıtımı (Content Outreach)
 4. Facebook
 5. Twitter
 6. Linkedin
 7. Instagram ve Snapchat
 8. Youtube ve Sosyal Videolar
 9. Sosyal Müşteri Hizmetleri
 10. Strateji ve Planlama

Bu 10 eğitim modülünü başarı ile tamamladıktan sonra sosyal medya yönetiminin gerektirdiği tüm uzmanlıklara sahip olabileceksiniz.

DMI Sosyal Medya Pazarlaması Eğitiminden Kimler Faydalanabilir?

Sosyal medya yönetimi eğitimi veya dijital reklamcılık eğitimi gibi dijital pazarlama eğitimlerinde en çok akıllara gelen sorulardan birisi de, eğitimlere katılmak için herhangi bir dijital pazarlama veya teknik bir altyapının gerekip gerekmediği. DMI eğitimlerinin amacı, dijital pazarlama alanında temel konular hakkında bilgi sahibi olmanızı veya bilgi ve becerilerinizi bir üst seviyeye taşımak için gerekli konuları öğrenmenizi sağlamak. Yani, bu eğitime katılmak için sosyal medya pazarlamasına ilgi duymanız ve kariyerinizi bu anlamda geliştirmek istemeniz yeterli. Kariyerinizin hangi aşamasında olursanız olun DMI Sosyal Medya Pazarlaması Sertifikası ile dünya çapında bir sosyal medya pazarlama uzmanı olabilirsiniz. Eğitimden;

 • Dijital Satış ve Dijital Pazarlama alanında deneyim sahibi olup bu alanda daha cesur ve büyük adımlar atmak isteyen Satış ve Pazarlama Profesyonelleri,
 • Dijital Pazarlama dünyasına girerek Kariyer Değişikliği Yapmak İsteyenler,
 • Yeteneği ve vizyonuyla kariyerine yön veren, dijital pazarlama uzmanlığını derinleştirerek kariyerini bir adım öteye taşımak isteyen Satış Profesyonelleri, Pazarlama Müdürleri, Takım Liderleri, Danışmanlar ve Yazılım Geliştiricileri
 • İşletmelerini büyütmek, yeni normale adapte olmak ve global pazarlara açılmak isteyen Girişimciler,
 • Rekabetin gittikçe arttığı kariyer yolculuğunda dijital pazarlama uzmanlığının getireceği rekabet üstünlüğünün farkında olan Vizyonerler

faydalanabilir. 

Neden Digital Marketing Institute Eğitimlerini Seçmelisiniz?

Dijital Pazarlama alanında bildiğiniz üzere birçok eğitim mevcut. Digital Marketing Institute’u diğerlerinden ayıran en önemli özellik dünyadaki en çok tercih edilen ve global çapta tek geçerli sertifikasyon standardı olması. DMI Sertifikasyonu, sadece tüm dünyada bilinmekle kalmayıp aynı zamanda küresel standardı da belirliyor.

DMI ayrıca, günümüzün dijital profesyonellerinin sahip olması gereken beceri ve nitelikleri tanımlamak ve geliştirmek için global çapta sektörün önde gelen uzmanları ile işbirliği yapıyor. Yani en iyi eğitimi en iyi uzmanlardan alıyorsunuz.

Dijital Pazarlama eğitiminizi başarıyla tamamlamadığınız takdirde, uluslararası düzeyde kabul gören ve saygı duyulan bir dijital pazarlama sertifikasına (digital marketing certificate) ve DMI Networküne katılarak 135 ülkede 55 binden fazla profesyonele erişme olanağına sahip olursunuz.

DMI SPECIALIST: Sosyal Medya Alanında Global Çapta Geçerli Dijital Pazarlama Uzmanı Sertifikası eğitiminin kariyerinizi nasıl şekillendireceğini broşürümüzden detaylı olarak inceleyin: BROŞÜRÜ İNDİRİN

Ücretsiz DMI Seviye testi ile Dijital Pazarlama Bilginizi Test Edin.

Diğer DMI eğitimlerine göz atın.