NBT'DEN HABERLER

NBT Academy Eylül 2020 Growth Marketing Eğitimleri

Icon
Asena Atilla Saunders
30/09/2020
               

Eylül ayı, bizim için Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) eğitimleri ve yeni güzel haberler sayesinde dopdolu geçti: NBT (Next Big Thing) HubSpot Gold Partneri oldu! NBT olarak öncelikli hedefimiz, büyüme odaklı hizmetlerimizi her gün daha iyiye yönelik geliştirmek ve markaların büyüme yolculuklarında onlara daha kapsamlı, ihtiyaçlarına yönelik destek olmaktır.

İşte NBT Academy’nin bu ayki Growth Marketing & Dijital Pazarlama Eğitimleri ve Workshopları:

10.09., SAP DMSB Özel Pazarlama Oturumu

SAP Digital Marketing Service Bureau'larından birisi olarak, çarşamba günü bölgesel SAP DMSB Ekibi tarafından düzenlenen webinarda en başarılı Dijital Pazarlama vaka çalışmalarımızı anlattık. Kurucumuz Eren Koçyiğit, başarı hikayelerimizden ikisini NBT’nin başarısı kanıtlanmış metodolojisine değinerek SAP DMSB ve GB Pazarlama ekiplerine sundu. Böylelikle büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) yaklaşımımızın başarısı ve bilinirliğini, global katılımcılarla da paylaşıldı.

 

17.09.,Tupperware Sosyal Medya Pazarlaması Workshopu

Eren Tupperware’in Orta ve Doğu Avrupa ekiplerine başarılı bir Sosyal Medya Pazarlaması stratejisinin nasıl oluşturulacağı ve yönetileceği hakkında bilgi verdi.

Strateji oluşturma, planlama, tutarlı bir marka imajı yansıtma ve takip etme gibi alt başlıklar aracılığıyla sosyal medya pazarlamasının her bir köşesine dokunmuş oldu. Aynı zamanda sosyal medya pazarlamasının büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) ve satış operasyonları için neler ifade ettiğini katılımcılara anlattı. 

 

17.09., Now Sprint! Accelerator Büyüme Odaklı Pazarlama Workshopu

Now Sprint! Accelerator Startup'ın program ortaklarından biri olarak Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) Workshop'larımıza devam ediyoruz! Büyüme Odaklı Pazarlama Danışmanlarımız Yağmur ve Ezgi, startuplar için başarılı bir büyüme odaklı pazarlama stratejisi nasıl oluşturulur ve yönetilir konusunu markalara anlattı ve onlardan gelen soruları cevapladı. 

 

22.09., Endeavor Connect

Eren Endeavor Türkiye’nin konuğu olarak Endeavor Connect online söyleşisine katıldı. Konuşmasının ana konusu, büyüme odaklı pazarlamanın (growth marketing) anahtarı olan uçtan uca Growth Funnel (pazarlama veya büyüme hunisi) üzerineydi. Etkinlikteki girişimcilere Growth Funnel’ların nasıl oluşturulacağı, yönetileceği aktarırken, aynı zamanda hem satış hem de pazarlama yönetiminde işletmelerin büyümesine yönelik fayda sağlayacak senaryoları açıkladı. 

 

Gelecek Kurslar ve Haberler

 

Marmara Üniversitesi Liderlik ve Yönetişim Kulübü’ne Ücretsiz GMH Premium Üyeliği

Üniversite öğrencilerinin kariyerlerini Dijital Pazarlama ve Büyüme Odaklı Pazarlama alanında ileriye taşıyabilmeleri için elimizden geleni yapmaya hazırız. Bu kapsamda, Marmara Üniversitesi Liderlik ve Yönetişim Kulübü’nün Student to Student etkinliğine, ücretsiz GMH Premium üyeliği ile katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz. 

 

Avrupa Uygulamalı Bilimler ve Yönetim Programı Enstitüsü

Avrupa Uygulamalı Bilimler ve Yönetim Programı Enstitüsü’nün bir parçası olduğumuz için heyecanlıyız! Eren ve Ezgi büyüme odaklı pazarlama (growth marketing), sosyal medya pazarlaması ve içerik pazarlamasına dair verdikleri eğitimler aracılığıyla işletmelere veya bireylere büyüme yolculuklarında destek olacak. Daha fazlasını öğrenmek ve programa başvurmak için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

 

Eğitim Verdiğimiz Kurumlar

 

Now Sprint! Accelerator

Now Sprint Accelarator, startuplar için erken safha hızlandırma girişimidir. Programının kataloğunda Tasarım Planlama, Yalın Startup, İş Modeli Kanvası ve Müşteri Geliştirme gibi öğeler bulunur ve deneyimli eğitmenlerin yanı sıra profesyonel mentorlarca desteklenir.

 

Endeavor Türkiye

Endeavor Türkiye, girişimcileri destekleyen ve düşünce liderleri ve iş insanlarıyla onları bir araya getiren öncü global networkü Endeavor’un şubelerinden biridir. Kurulduğu 2006’dan yılından beri, Endeavor Türkiye büyüme odaklı sorunlarla mücadele eden Türk işletmelere yardım etmek, mevcut girişimcilerin başarı hikayelerini desteklemek ve yeni jenerasyon girişimcilerin arkasında durarak fikirlerinin hayata geçirilmesini kolaylaştırmak gibi hedeflerle hareket etmektedir. Endeavor Türkiye girişimcilere mentor networkü, danışmanlar ve global ve uluslararası ‘düşünce liderleri’nden oluşan yatırımcılar aracılığıyla finansal ve manevi destek sağlar.

Tupperware

Tupperware, saklama, servis etme veya bir şeyler hazırlama gibi işlevlere sahip ev ve mutfak ürünleri tasarlayan bir markadır. Ürünlerinin geliştirme, imal etme ve dağıtım aşamalarının tamamını uluslararası Tupperware Brands adındaki ana markanın sahip olduğu bayilerin yardımıyla yürütür. 

 

Eğitmenlerimiz ve Mentorlarımız

 

Dr. Eren Koçyiğit

Eren Koçyiğit Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Bankacılık & Finans bölümünde yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesinde İşletme Doktorasını tamamlamıştır.

Eren, Middlesex Üniversitesi, Birmingham Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi gibi çeşitli üniversitelerde Pazarlama alanında dersler vermektedir. Ayrıca London & Partners, Endeavor, Startupbootcamp, Founder Institute, ve Innogate, gibi çeşitli kurumlarda Mentor / Konuşmacı / Eğitmen olarak görev almaktadır.

 

Ezgi Ada

Ezgi, Yapı Kredi Bankası’nda de uluslararası bankalar arası ilişkileri hazine, ticaret, finans ve ödemelere kadar çeşitli alanlarda yönettiği Bölge Müdür yardımcılığı görevinden sonra, kariyerinde pazarlama alanına geçiş yaptı. NBT'de, innovatif teknoloji şirketlerini ve FinTech'leri küresel pazarlara taşımak için büyüme odaklı pazarlama stratejileri geliştirmektedir.

Ezgi aynı zamanda INNOGATE ve Endeavor gibi kuruluşlar ve çeşitli özel markalara mentörlük ve eğitmenlik vermektedir.

 

Yağmur Nur Dölek

Yağmur, dijital pazarlama uzmanlığı ile başlayan kariyerine, NBT müşteri portföyündeki kurumsal firmalarının pazarlama yönetimini üstlenerek devam etmektedir. Uçtan uca büyüme odaklı ve dijital pazarlama deneyimi ile NBT’de teknoloji sektörü odağında firmaların büyüme hedeflerine yönelik büyüme odaklı pazarlama stratejileri geliştirmektedir. 

Yağmur aynı zamanda çeşitli özel kurumlara ve hızlandırma programlarında markalara mentörlük ve eğitmenlik vermektedir.