DMI SPECIALIST

Arama Motoru Pazarlaması (Search Marketing)

Global Çapta Geçerli Dijital Pazarlama Uzmanlığı Sertifikası
30 Saat Online Eğitim
Sertifika:
Search Marketing Professional
£560 + KDV
DMI SPECIALIST eğitimleri, kariyerinizdeki kontrolü elinize alarak uluslararası alanda birçok fırsat yakalamanıza imkan verir. Bu eğitimimizle SEO ve Google Reklamları aracılığıyla Arama Motoru Pazarlaması ile markanızı görünür hale getirme teknikleri ve püf noktalarını öğreneceksiniz. Doğru içgörülerle dijital alandaki diğer vizyonerlere katılın!
Uluslararası Alanda İş Fırsatları İçin Bir Adım Önde Olun
Global Çapta Geçerli Tek Dijital Pazarlama Sertifikası
200,000+ DMI Alumni | 12 Yıllık Tecrübe
Dijital Pazarlama Eğitiminde Global Standart
En güncel dijital yetkinliklere sahip olun ve uzmanlığınızı dünyaca geçerli bir sertifika ile kanıtlayın!
DMI eğitimleri alanların %81'i terfi etti, %53'ü maaşını artırdı.
Ne Öğreneceğim?
Bu dinamik Arama Motoru Pazarlaması (Search Marketing) eğitimi; SEO, ücretli arama (PPC), Google Adwords, Microsoft Ads (Bing Ads) ve Display reklamcılık gibi konuları detaylı olarak kapsıyor. Eğitimle beraber markanızı görünür hale getirebilmeniz için birçok teknikiği ve püf noktalarını öğrenerek yeteneklerinizi geliştirme imkanı yakalayacaksınız.
Arama Motoru Pazarlamasına Giriş
Markanızın bulunur ve görünür olması- ve bunu sizin sağlamanız- çok önemli. Bu da Arama Motoru Optimizasyonu ile, yani markanızın ilk Google sayfasında ve listede üst sıralarda yer alması ve böylece akıllarda yer edinmesiyle mümkün. İlk modülümüzde; arama motoru optimizasyonu, Pay-Per-Click (PPC) kampanyaları ve analizleri, SEO’nun temel esasları, organik aramanın ücretli reklamlara göre ne tür avantajları olduğu ve ölçümleme gibi temel kavramlar üzerinde duruyoruz.
SEO Kurulumu
Bu modülümüzde, SEO yönetiminde ne tür anahtar kelimelere odaklanmalı, etkileşim arttırma teknikleri, SEO hedeflerinizi belirleme yöntemleri, ölçümleme ve anahtar SEO metrikleri gibi, ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürecek püf noktalarına değiniyoruz.
SEO İçeriği
Sadece görünür olmak artık yeterli değil. Doğru yerde ve doğru zamanda görünür olmalısınız ki markanız potansiyel tüketicileriniz karşısında, ihtiyaçlarını karşılayarak gerçek bir kahramana dönüşsün. Bunun için bilmeniz gerekenleri bu modülde derledik. Modülümüzde, Kitlenize konuşan içerik üretebilmek için SEO ve içerik pazarlaması nasıl birlikte çalışır?, sayfa optimizasyonu araçları ve teknikleri, çeşitli dijital pazarlama kanallarında nasıl daha fazla etkileşim yaratılır?, SEO içeriklerini araştırmaya yönelik en iyi uygulamalar, etkili içerikle yüksek dönüşüm oranları yakalamanın sırları ve SEO içerik performansını değerlendirmek için gerekli araçları detaylı olarak ele alıyoruz.
SEO Uygulaması
SEO’yu ve sayfa optimizasyonunu teknik açıdan nasıl güçlendirebilirsiniz? Web sitesinde backlink oluşturma ve koruma yöntemleri neler?
Bu modülümüzde teknik kısımlara değinerek konuyu- strateji yönetimini de unutmadan- arama motoru pazarlamasını teknoloji gözünden ele alıyoruz. Örnek uygulamalar, püf noktaları ve araçlarla daha geniş çaplı ve iddialı bir strateji oluşturma yöntemlerini detaylı olarak kapsıyoruz.
Ücretli Arama
Organik Arama yöntemleri ile hedeflerinize belirli ölçülerde ulaşabilirsiniz. Fakat Ücretli Arama (Paid Search), istediğiniz sonuçları daha kolay ve hızlı almanızı sağlar. Bu modülde size, PPC reklamcılığının temel kavramlarını tanıtarak her bir tıklamayı en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı öğretiyoruz.
Display Reklam
Afişler, basılı reklamlar, video, flash ve işitsel reklamları kapsayan Display Reklamlar, Arama Motoru Pazarlamasından göre daha geleneksel yöntemlerden oluşuyor. Fakat yine de öğrenilmesi gereken birçok süreç ve yöntemi barındırıyor. Bu modülümüz işte tam da bu konuları kapsıyor.
Google Analytics ile Veri Analizi
Web siteniz, tüm dijital pazarlama faaliyetlerinizin çekirdeğini oluşturur. Bu nedenle, hedef kitlenizin web siteniz etrafındaki deneyimi hakkında derinlemesine bilgi sahibi olmanız gerekir. Bu süreçte ayrıca; veri onayı, veri koruma kanunları ve gizlilikle ilgili yasal sorumluluklar ve mevzuatları da dikkate almalısınız.
Google Analytics tarafından size verilen yeteneklerle verileri anlamlandırın, dijital kampanya performansı ve müşteri dönüşüm süreci analizi ve kampanya raporlarından yararlanın. Hem web siteniz hem de diğer pazarlama kanallarınız için uygulanabilir planlar yapmaya başlayın.
Strateji ve Planlama
Şimdiye kadarki modüllerde edindiğiniz araçlar, teknikler ve uygulamalarla markanızla dijital dünyaya nasıl bir giriş yapabileceğinizi öğrendiniz. Şimdi tek ihtiyacınız olan sağlam bir Arama Motoru Pazarlaması stratejisi ve markanızın görüntülenmesi için eyleme geçirilebilir bir plan. Markanızla sahneye çıkmaya hazırlanın!
DMI SPECIALIST Sertifika Programı kimler için?
Satış ve Pazarlama Profesyonelleri
Kariyer Değişikliği Yapmak İsteyenler
Satış Profesyonelleri, Pazarlama Müdürleri, Takım Liderleri, Danışmanlar ve Yazılımcılar
Girişimciler
Vizyonerler
Dünya çapında 200.000’i aşkın üye, kariyerlerini geliştirmek için DMI’ye güveniyor
Eğitim ve sertifikasyon sürecinizin tamamına destek veriyoruz
Digital Marketing Institute eğitimlerini myDMI platformu üzerinden online olarak alırken,NBT Growth Academy Eğitim Danışmanları da sizlere eğitim ve sertifikasyon ile ilgili her konuda destek sağlıyor.
Sıkça Sorulan Sorular
Neden Digital Marketing Institute Eğitimlerine katılmalıyım?
i
Aldığım Sertifika Nerelerde Geçerli Olacak?
i
Eğitimlere katılmak için dijital pazarlama altyapısı gerekiyor mu?
i
Teknolojiyi çok yakından takip etmiyorum. Eğitimlerde teknik bilgiye ihtiyaç duyacak mıyım?
i