NBT'DEN HABERLER

NBT Academy Haziran 2020 Growth Marketing Eğitimleri

Icon
Asena Atilla Saunders
30/06/2020
               

NBT Academy olarak webinarlarımız hız kesmeden devam ediyor. Bir yandan da; hem bireylere hem işletmelere başarılı bir Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) Stratejisi oluşturma & yönetmeyi uygulamalı olarak öğrenme imkanı sunan online eğitim platformumuz Growth Marketing Hub’a webinar katılımcılarının erişmelerini sağlıyoruz. Growth Marketing Hub (GMH) kullanıcılarına “sürekli eğitim” olanağı sağlamak için ise platforma rehberler, araçlar, online dersler, whitepaperlar, şablonlar, büyüme taktikleri ve vaka çalışmaları/kullanım senaryoları gibi kaynaklar eklemeyi sürdürüyoruz.

İşte NBT Academy’nin bu ayki Growth Marketing & Dijital Pazarlama Eğitimi ve Workshopları:

10.06., Webrazzi Digital 2020

Webrazzi Digital 2020 tıpkı geçtiğimiz yıllardaki gibi bu sene de büyük bir başarı sağladı. Dünyanın her yerinden katılım sağlayan ve kendi alanlarında ilham veren konuşmacılar dijital trendleri, içerik tüketimindeki değişimleri ve pandemi sürecinde müşteri davranışları gibi konuları masaya yatırdılar.

Kurucumuz Eren Koçyiğit de bu özel etkinlikte bir kez daha konuşmacılar arasında yer aldı. Konuşmasında “Yeni Dünyada Dijital Zihniyet ve Dijital Beceriler Neden Önemli?” konusunu ele aldı. Dijital bir bakış açısı ve becerilere sahip olmanın pandemiden sonrası dünya için ne kadar önemli olduğunu vurguladı. Marka ve bireylere bu dijitalliğe uyum sağlamanın değerinden bahsetti ve bu doğrultuda dijital dönüşüm için bir yol planı sundu.

 

11.06., NBT Academy Webinar: Büyüme Odaklı Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

NBT Academy olarak sizlere sorduk ve geri bildirimlerinize yönelik siz katılımcılarımız için bu ay itibariyle ilk İngilizce webinarımızı düzenledik. Bu webinarda Eren, büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) stratejisi geliştirmeye yönelik şu konuları ele aldı:

Firma İçi Analiz, Rakip Analizi ve Potansiyel/Mevcut Müşteri Analizi Yürütülmesi

Marka Konumlandırma ve Değer Önerisi Geliştirme

Persona ve Growth Funnel (pazarlama veya büyüme hunisi) Oluşturma

Kaçıranlar videonun tamamına bu linkten ulaşabilir.

 

16.06., Now Sprint! Accelerator

NBT olarak Now Sprint! Startup Hızlandırma Programı'nın partnerlerinden biri olmak, bizim için oldukça önemli. Bu yüzden Now Sprint!’in bünyesinde barınan markalara verdiğimiz Büyüme Odaklı Pazarlama Workshop’larımızı düzenlemeye başladık! İlk online workshopumuzda  Eren, markalara başarılı bir büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) stratejisi nasıl oluşturulur ve yönetilir konusunu anlattı. 

 

18.06., NBT Academy Webinar: Başarılı Bir İçerik Pazarlaması Stratejisi Nasıl Oluşturulur ve Yönetilir?

Bu webinarımızda Eren, İçerik Pazarlaması Direktörümüz Asena ve Büyüme Odaklı Pazarlama Uzmanımız Ezgi içerik pazarlaması planlaması, içerik üretimi, içeriklerin yayınlanması, analizi ve optimizasyonu gibi birçok konuya değindiler. Aynı zamanda katılımcılara önemli tavsiyeler ve taktikler vererek katılımcıların içerik konusuna bakış açılarını zenginleştirmeyi hedeflediler. Video’yu bu linke tıklayarak veya GMH’ye ücretsiz abone olarak izleyebilirsiniz. 

 

23.06., London & Partners

London&Partners'ın Yaz Dönemi Kohort’u 23 Haziran’da açılışını yaptı. London&Partners'ın stratejik ortağı olarak kohort üyelerini mentörlük anlamında desteklemeye devam ediyoruz. Eren’in online olarak yaptığı konuşması birçok açıdan etkileyici ve bilgilendiriciydi. Konuşmasında, Londra'daki girişimlere başarılı bir Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) stratejisi oluşturma ve yönetme konusuna değindi. 

 

25.06., NBT Webinar Serileri: GROWTH SPOTLIGHT

Yeni webinar serimizle karşınızdayız: GROWTH SPOTLIGHT!  

Bu serinin ilk etabında, “Hubspot aracılığıyla Büyüme Odaklı Pazarlama” konusunu tüm detaylarıyla masaya yatırdık. Eren HubSpot’un MEA Bölgesi Principal Channel Manager (II)’ı Prateek Sharma’yı konuk etti. Birlikte büyüme odaklı pazarlama aktiviteleri için HubSpot’un nasıl etkin bir şekilde kullanılabileceğini tartıştılar. Webinarın tamamını bu linkten veya GMH’ye ücretsiz abone olarak izleyebilirsiniz.

 

YouTube Kanalımızı Ziyaret Ettiniz Mi?

YouTube kanalımızı ziyaret ederek bir önceki webinarlara, Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) eğiitmlerine, GMH demolarına ve benzeri birçok faydalı içeriğe erişebilirsiniz. Abone olun ve Büyüme ve Dijital Pazarlama alanında sürekli eğitimi destekleyen güncel içeriklerimizi kaçırmayın.

 

Eğitim Verdiğimiz Kurumlar

 

Webrazzi

Webrazzi, Türkiye’nin yeni website girişimlerinden medya sektöründeki yatırım haberlerine kadar birçok alanında faaliyet gösteren öncü bir medya kuruluşudur. Sektörün ileri gelen isimleri tarafından sıklıkla takip edilen Webrazzi, Türkiye’deki startup ekosistemleri ve yatırımlarla ilgili haber ve gelişmeleri geniş kitlelere yayma görevini de üstlenmektedir. Dünya çapındaki önemli yenilikleri ise Webrazzi English aracılığıyla takipçilerine aktarmaktadır. 

Webrazzi aynı zamanda e-ticaret, mobil dünya, dijitallik, finans hizmetleri ve girişimcilik gibi tematik konulara dair tek günlük ve konferanslar da düzenlemektedir. Bir yandan da Türkiye ve civarındaki ülkelerde Webrazzi Summit adıyla ses getiren internet etkinlikleri yürütmektedir. Webrazzi Zirveleri yüzlerce konuk konuşmacıya ev sahipliği yapan ve binlerce yerli ve yabancı katılımcıyı ağırlayan önemli bir etkinlik olarak ön plana çıkmaktadır.

 

Now Sprint! Accelerator

Now Sprint! Accelarator, startuplar için erken safha hızlandırma girişimidir. Programının kataloğunda Tasarım Planlama, Yalın Startup, İş Modeli Kanvası ve Müşteri Geliştirme gibi öğeler bulunur ve deneyimli eğitmenlerin yanı sıra profesyonel mentorlarca desteklenir.

 

London & Partners

Londra Belediye Başkanı’nın resmi tanıtım ajansı London & Partners, Londra’nın uluslararası itibarını inşa etmeye ve Londra’daki işletmelerin korunup desteklenmesi için Business Growth Programme’ı (İş Geliştirme Programı) yürütmeye odaklanır.

London & Partners Business Growth Programme: Bu program mentorluk hizmeti, workshoplar, iş geliştirme tavsiyeleri ve Londra networkünden doğabilecek fırsatları içeren stratejik çözümler sunarak işletmelerin büyümesine yardımcı olur.

 

Eğitmenlerimiz ve Mentorlarımız

 

Dr. Eren Koçyiğit

Eren Koçyiğit Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Bankacılık & Finans bölümünde yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesinde İşletme Doktorasını tamamlamıştır.

Eren, Middlesex Üniversitesi, Birmingham Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi gibi çeşitli üniversitelerde Pazarlama alanında dersler vermektedir. Ayrıca London & Partners, Endeavor, Startupbootcamp, Founder Institute, ve Innogate, gibi çeşitli kurumlarda Mentor / Konuşmacı / Eğitmen olarak görev almaktadır.

 

Ezgi Ada

Ezgi, Yapı Kredi Bankası’nda de uluslararası bankalar arası ilişkileri hazine, ticaret, finans ve ödemelere kadar çeşitli alanlarda yönettiği Bölge Müdür yardımcılığı görevinden sonra, kariyerinde pazarlama alanına geçiş yaptı. NBT'de, innovatif teknoloji şirketlerini ve FinTech'leri küresel pazarlara taşımak için büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) stratejileri geliştirmektedir.

Ezgi aynı zamanda INNOGATE ve Endeavor gibi kuruluşlar ve çeşitli özel markalara mentörlük ve eğitmenlik vermektedir.

 

Asena Atilla Saunders

Asena, dijital dünyaya telekomünikasyon sektörüyle tanışıp 10 sene boyunca Ürün Yönetimi ve İçerik Direktörlüğü olmak üzere çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır. Ayrıca kariyeri boyunca çeşitli sektörlerde dijital pazarlama ve iş geliştirme konularında deneyime sahip bir pazarlama direktörüdür. İçerik ve metin yazarlığının yanı sıra, global markalara içerik pazarlama stratejileri geliştirme ve uygulama konusunda da uzmanlığa sahiptir.

London & Partners ve UK Basecamp gibi kurumlara İçerik Pazarlaması danışmanlığı, mentörlük ve eğitimler vermektedir.