NBT'DEN HABERLER

NBT Academy Mart 2020 Growth Marketing Eğitimleri

Icon
Asena Atilla Saunders
31/03/2020
               

Mart ayında tıpkı diğer her işletme gibi bizim de gündemimiz COVID-19’dan ibaretti. Bu ay boyunca iş dünyasında  “dijitalleşme” ve “dijital dönüşüm” e yönelik değişimlerin hız kazandığına şahit olduk. Dijitalleşmenin yanı sıra esneklik, adaptasyon, dijital liderlik ve öz motivasyon gibi becerilerin günümüz iş dünyasında daha da önem kazandığını gözlemledik.

Bu bakımdan, martın ikinci haftasından sonra sınıf içi eğitimlerimizi online platformlara taşıdık. Aynı zamanda webinarlarımızın sayısını artırıp NBT Akademi aktivitilerinin arasına podcastlerimizi de ekledik.

İşte NBT Academy’nin bu ayki Growth Marketing Eğitimi ve Workshopları:

06.03, Bethnal Green Ventures, London

Kurucumuz Eren Koçyiğit, Bethnal Green Ventures’ün, Birleşik Krallık’ta faaliyet gösteren işletmelerin büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) planlamalarına destek amacıyla düzenlediği Future News Fund programına katıldı. Günümüzün dijitallik odaklı iş atmosferinde sürdürülebilir bir büyüme stratejisi için tüm gerekli adımları ve Büyüme Odaklı Pazarlama’nın (growth marketing) önemini açıkladı.

 

08.03, Ulukaya Girişimi, İstanbul

Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) Danışmanımız Ezgi Ada, Ulukaya Girişimi tarafından düzenlenen Hedef Belirleme Workshop’unda “Başarılı bir Büyüme Odaklı Pazarlama Stratejisi Oluştırma ve Yönetimini ele aldıu. Büyüme Odaklı Pazarlama’nın temellerini, Türkiye’nin her köşesinden katılım gösteren genç girişimcilere anlattı.

Aynı zamanda Ulukaya Girişimi’nin düzenlediği podcastte büyüme odaklı pazarlamanın (growth marketing) önemine değinerek bu pazarlama biçimine ait bütüncül yaklaşım yönteminin özellikle startup’lar için ne denli faydalı olduğunu belirtti. Podcast’i buradan dinleyebilirsiniz.

 

11.03, London & Partners, London

Eren stratejik ortağı olduğumuz London & Partners'ın düzenlediği "Büyüme Odaklı Pazarlama" eğitiminde sahne aldı. Londra'daki girişimlere başarılı ve sürdürülebilir bir büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) stratejisinin nasıl oluşturulduğu ve yönetildiği ile ilgili mentorluk sağlayarak markalardan gelen soruları cevapladı.

 

19.03, Endeavor Türkiye, Online

19 Mart'tan itibaren, Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) uzmanlığımızı online platformlardan paylaşmaya devam ettik. Ezgi Endeavor StartUp Kampüs Programı’nda mentörlük yaptı ve başarılı bir büyüme odaklı pazarlama stratejisinin nasıl inşa edileceğini firmalara anlattı. 

 

26.03, NBT Academy Webinarı

Dijitalleşme konusu yoğun ilgi gördükçe, bize dijital pazarlama alanında bir kariyer inşa etme ve ilerletme odaklı sorular gelmeye başladı. Bundan ötürü biz de “Büyüme Odaklı Dijital Pazarlama Dünyasında Bir Kariyer İnşa Etmek” başlıklı bir webinar düzenledik. Eren, konuya dair değerleri içgörülerini paylaştı. Webinar videosuna buradan erişebilirsiniz.

 

31.03, Teknopark İstanbul ve NBT Academy Webinar

Martın son gününde Eren, İstanbul Teknopark tarafından düzenlenen Girişimcilik Dünyasında Büyüme Odaklı Pazarlama' webinarına katıldı. İçinde bulunduğumuz zorlu süreçte girişimcilerin alabileceği aksiyonlara değindi ve katılımcıların sorularını yanıtladı. Türkçe düzenlenen webinarın tamamını buradan izleyebilirsiniz.

 

NBT Artık Bir SEMrush Partneri

Dünyanın lider reklam yönetimi, içerik pazarlama ve SEO performans analiz aracı SEMrush ile stratejik ortaklık anlaşmamızı duyurmaktan mutluluk duyuyoruz. Bu stratejik ortaklık ile hem büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) operasyonlarımızda hem de eğitimlerimizde markaların ve bireylerin büyüme yolculuklarına desteğimizi artıracağız.

 

Bu Sene de SAP MSB Sertifikasına Hak Kazandık

Geçtiğimiz iki sene gibi bu sene de, SAP Marketing Service Bureau (MSB) sertifikasını almaya hak kazandık. SAP Türkiye ile işbirliğimizi aynı heyecanla sürdürerek SAP Türkiye iş ortaklarına büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) çalışmalarında uzmanlığımızla destek olmaya devam edeceğiz.

 

Eğitim Verdiğimiz Kurumlar

 

Bethnal Green Ventures

Bethnal Green Ventures, Venture Capital için Avrupa’nın lider erken safha teknolojisidir. Teknoloji kullanarak büyük sosyal ve çevresel problemleri ele alan hevesli girişimcileri desteklemektedir. Bu girişim, “iyilik için teknoloji” hareketinin öncüleri arasında kabul edilir. Bethnal Green Ventures bünyesinde Tech For Good London isimli 8000’den fazla üyeye sahip bir meetup grubu ve techforgood.global adında bir platform barındırmaktadır.

 

Ulukaya Girişimi

Hamdi Ulukaya tarafından kurulan Ulukaya Girişimi, Türkiye’nin erken safhalarındaki startuplarına ve genç girişimcilerine destek olmayı misyon edinen bir kurumdur. Çeşitli programlar aracılığıyla girişimcilere, iş alanlarında güçlü bir temele sahip olmaları ve global anlamda büyümeleri adına yardımcı olur.

 

London & Partners

Londra Belediye Başkanı’nın resmi tanıtım ajansı London & Partners, Londra’nın uluslararası itibarını inşa etmeye ve Londra’daki işletmelerin korunup desteklenmesi için Business Growth Programme’ı (İş Geliştirme Programı) yürütmeye odaklanır.

London & Partners Business Growth Programme: Bu program mentorluk hizmeti, workshoplar, iş geliştirme tavsiyeleri ve Londra networkünden doğabilecek fırsatları içeren stratejik çözümler sunarak işletmelerin büyümesine yardımcı olur.

 

Endeavor Türkiye

Endeavor Türkiye, girişimcileri destekleyen ve düşünce liderleri ve iş insanlarıyla onları bir araya getiren öncü global networkü Endeavor’un şubelerinden biridir. Kurulduğu 2006’dan yılından beri, Endeavor Türkiye büyüme odaklı sorunlarla mücadele eden Türk işletmelere yardım etmek, mevcut girişimcilerin başarı hikayelerini desteklemek ve yeni jenerasyon girişimcilerin arkasında durarak fikirlerinin hayata geçirilmesini kolaylaştırmak gibi hedeflerle hareket etmektedir. Endeavor Türkiye girişimcilere mentor networkü, danışmanlar ve global ve uluslararası düşünce liderlerinden oluşan yatırımcılar aracılığıyla finansal ve manevi destek sağlar.

 

Eğitmenlerimiz ve Mentorlarımız

 

Dr. Eren Koçyiğit

Eren Koçyiğit Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Bankacılık & Finans bölümünde yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesinde İşletme Doktorasını tamamlamıştır.

Eren, Middlesex Üniversitesi, Birmingham Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi gibi çeşitli üniversitelerde Pazarlama alanında dersler vermektedir. Ayrıca London & Partners, Endeavour, Startupbootcamp, Founder Institute, ve Innogate, gibi çeşitli kurumlarda Mentor / Konuşmacı / Eğitmen olarak görev almaktadır.

 

Ezgi Ada

Ezgi, Yapı Kredi Bankası’nda de uluslararası bankalar arası ilişkileri hazine, ticaret, finans ve ödemelere kadar çeşitli alanlarda yönettiği Bölge Müdür yardımcılığı görevinden sonra, kariyerinde pazarlama alanına geçiş yaptı. NBT'de, innovatif teknoloji şirketlerini ve FinTech'leri küresel pazarlara taşımak için büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) stratejileri geliştirmektedir.

Ezgi aynı zamanda INNOGATE ve Endeavor gibi kuruluşlar ve çeşitli özel markalara mentörlük ve eğitmenlik vermektedir.