NBT'DEN HABERLER

NBT Academy Nisan 2020 Growth Marketing Eğitimleri

Icon
Asena Atilla Saunders
30/04/2020
               

Haftalık NBT webinarlarımızı sizden gelen talepler ve geribildirimleri dikkate alarak bu ayda da devam ettirdik. Webinar konularını belirlememizde bize yardımcı olduğunuz için teşekkür ederiz. 

İşte NBT Academy’nin bu ayki Growth Marketing & Dijital Pazarlama Eğitimi ve Workshopları:

09.04, NBT Academy Webinar: Büyüme Odaklı Pazarlama Nedir ve Markalar için Neden Önemlidir?

Kurucumuz Eren Koçyiğit ve Genel Müdürümüz Çiğdem Çetinbaş,webinarımızda  büyüme odaklı pazarlamanın ne olduğunu ve markaların, özellikle de startupların sürdürülebilir bir büyüme planı için neden growth marketing eğitimine ihtiyaçları olduğunu anlattı. Türkçe Webinar videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

16.04, NBT Academy Webinar: Kariyerinizin Gelişimi İçin Neden DMI Sertifika Programlarına Katılmalısınız?

Büyüme Odaklı Pazarlama Danışmanımız Ezgi Ada, Büyüme Odaklı Pazarlama Direktörümüz Taylan Kaymakçı, Eren Koçyiğit ve Çiğdem Çetinbaş webinarımızda: Digital Marketing Institute (DMI) Sertifika ve eğitimlerini inceledi. DMI eğitim programları ile kariyerlerin ve işletmelerini nasıl bir adım ileriye taşınabileceğinizden bahsettiler. Aynı zamanda katılımcıların eğitimler hakkındaki sorularını yanıtladılar. Türkçe webinar videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

23.04, NBT Academy Webinar: Büyüme Odaklı Pazarlama'da Persona ve Funnel

Ezgi Ada, Taylan Kaymakçı, Eren Koçyiğit, ve Büyüme Odaklı Pazarlama Danışmanımız Yağmur Dölek, Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) için persona ve growth funnel (pazarlama veya büyüme hunisi) oluşturmanın ne olduğu, neden önem teşkil ettiği ve nasıl yapıldığı konularını detaylarıyla ele aldılar. Türkçe webinar videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

29.04, NBT Academy Webinar: Büyüme Odaklı Pazarlama'da Funnel Bazlı Taktik Oluşturma

Eren, Ezgi, Taylan, ve Yağmur, büyüme odaklı funnel oluşturmaya dair bilgi birikimlerini paylaşıp konuyu derinlemesine incelediler. Hem B2B hem de B2C işletmelere yönelik örnekler verirken Growth Marketing Hub platformunun kolay taktik oluşturabilme özelliğine değindiler. Türkçe webinar videosuna buradan ulaşabilirsiniz.

 

30.04, İTÜ Çekirdek & NBT Academy Webinarı

Eren İTÜ Çekirdek Kuluçka Eğitimi kapsamında düzenlenen 'Girişimcilik Dünyasında Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) webinarına katıldı. Büyüme Odaklı Pazarlama’nın (growth marketing) günümüzün dijitalleşme odaklı atmosferindeki öneminden bahsetti. Ek olarak, sürdürülebilir büyüme stratejisi için gereken kriterleri katılımcılara aktararak dijital pazarlama eğitimlerine derinlik kattı. 

 

Now Sprint! Accelerator’ın İçerik Partneri Olduk

Now Sprint! Accelerator’ın startup hızlandırma/destekleme programına içerik partneri olarak katılmaktan mutluluk duyuyoruz. Eren’in Now Sprint’e konuk olduğu Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) workshoplarını yakın vakitte duyuruyor olacağız, takipte kalın!

 

Eğitim Verdiğimiz Kurumlar

 

İTÜ Çekirdek

İTÜ Çekirdek Erken Safha Kuluçka Merkezi, bilim, teknoloji ve tasarımı bir araya getirerek yenilikçi girişim fikirlerini ticari aktivitelere dönüştüren start-upları desteklemek için kurulmuştur. Paydaşlarını girişimciler, şirketler, melek yatırımcılar ve profesyonellerle bir araya getiren kapsamlı bir girişim platformudur. İTÜ Çekirdek girişimcilere açık ofis, girişimci eğitimi, yatırımcı toplantıları, İTÜ Çekirdek Prototip Laboratuvarına erişim, mentorluk seansları, altyapı desteği, network imkanı AR-GE fon havuzu ve performans takibi gibi hizmetler sunmaktadır. 

 

Now Sprint! Accelerator

Now Sprint! Accelerator, startuplar için erken safha hızlandırma girişimidir. Programının kataloğunda Tasarım Planlama, Yalın Startup, İş Modeli Kanvası ve Müşteri Geliştirme gibi öğeler bulunur ve deneyimli eğitmenlerin yanı sıra profesyonel mentorlarca desteklenir.

 

Eğitmenlerimiz  ve Mentorlarımız

 

Dr. Eren Koçyiğit

Eren Koçyiğit, Hacettepe Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olduktan sonra Bilgi Üniversitesi Bankacılık & Finans bölümünde yüksek lisansını, Bahçeşehir Üniversitesinde İşletme Doktorasını tamamlamıştır.

Eren, Middlesex Üniversitesi, Birmingham Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi ve İstanbul Bilgi Üniversitesi gibi çeşitli üniversitelerde Pazarlama alanında dersler vermektedir. . Ayrıca London & Partners, Endeavor, Startupbootcamp, Founder Institute, ve Innogate, gibi çeşitli kurumlarda Mentor / Konuşmacı / Eğitmen olarak görev almaktadır.

 

Çiğdem Çetinbaş

Çiğdem Çetinbaş, startup/scaleup’lar başta olmak üzere, kurumlar için pazarlama stratejisi oluşturma ve uygulama konusunda deneyimli bir dijital pazarlama yöneticisidir. Ayrıca Telekomünikasyon sektöründe Katma Değerli Servisler Yönetimi, Ürün Yönetimi ve Operasyon Yönetimi konularında uzmandır. 

Çiğdem aynı zamanda INNOGATE, SUCooL, ve KADIGER gibi kurumlara mentörlük ve eğitmenlik vermektedir.

 

Taylan Kaymakcı

Perakende, mühendislik ve finans sektörlerinde pazarlama kapasitesine sahip yerel ve global şirketlerde çalıştıktan sonra NBT’de pazarlama danışmanı olarak çalışmaya başladı. Start-uplara ve scale-uplara pazarlama stratejilerine dair danışmanlık yapıyor. 

Aynı zamanda Innogate’de eğitmenlik ve Eskişehir Osmangazi Üniversitesi İstatistik Klubü’nde danışmanlık hizmetleri veriyor.

 

Ezgi Ada

Ezgi, Yapı Kredi Bankası’nda de uluslararası bankalar arası ilişkileri hazine, ticaret, finans ve ödemelere kadar çeşitli alanlarda yönettiği Bölge Müdür yardımcılığı görevinden sonra, kariyerinde pazarlama alanına geçiş yaptı. NBT'de, innovatif teknoloji şirketlerini ve FinTech'leri küresel pazarlara taşımak için büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) stratejileri geliştirmektedir. 

Ezgi aynı zamanda INNOGATE ve Endeavor gibi kuruluşlar ve çeşitli özel markalara mentörlük ve eğitmenlik vermektedir.

 

Yağmur Nur Dölek

Yağmur, dijital pazarlama uzmanlığı ile başlayan kariyerine, NBT müşteri portföyündeki kurumsal firmalarının pazarlama yönetimini üstlenerek devam etmektedir. Uçtan uca büyüme odaklı ve dijital pazarlama deneyimi ile NBT’de teknoloji sektörü odağında firmaların büyüme hedeflerine yönelik büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) stratejileri geliştirmektedir. 

Yağmur aynı zamanda çeşitli özel kurumlara ve hızlandırma programlarında markalara mentörlük ve eğitmenlik vermektedir.