Marketing Machine desteği ile

Büyüme Odaklı Pazarlama
Danışmanlığı & Servisleri

Küçük-orta veya büyük ölçekli işletmelere ve ajanslara; Büyüme Odaklı ve Dijital Pazarlama çözümleri, ürünleri ve eğitimleri sunuyoruz.

Referanslarımız

Icon
Icon
Icon
Icon
Icon
Icon
Icon
Icon

Başarısı Kanıtlanmış Metodoloji

Birçok markada başarısı kanıtlanmış "Büyüme Odaklı Pazarlama Döngüsü" yaklaşımımız ile uçtan uca, veri odaklı ve sürdürebilir büyüme sağlıyoruz. Büyüme aşamalarında veri topluyor, ana ve alt markalarınızı konumlandırıyor, pazarlama stratejinizi ve planlarınızı bu çıktılara göre oluşturuyor ve sürdürülebilir büyüme için sürekli takip ediyor, ölçüyor ve optimize ediyoruz.

Büyüme Odaklı Pazarlama Analizleri

1-Firma içi analizler

2-Rakip analizleri

3-Mevcut ve Potansiyel müşteri analizleri

4-Marketing Machine platformu kurulumu

Büyüme Odaklı Pazarlama Stratejisi Geliştirme

Marketing Machine üzerinden analiz & strateji oluşturma

1-Her ürün/hizmete özel persona oluşturma

2-Growth Funnel (pazarlama / büyüme hunisi) mimarisi oluşturma

3-Her Growth Funnel özelinde marka konumlandırma ve değer önerisi geliştirme

4-Her Growth Funnel özelinde “Büyüme Metrikleri” belirleme

Büyüme Odaklı Pazarlama Planları Oluşturma

Marketing Machine üzerinden funnel bazlı planlama

1-Her taktiği ilgili funnel ve personalar ile ilişkilendirerek Büyüme Odaklı Pazarlama planları oluşturma

2-Her taktik için hedeflenen metrikleri ekleme

3-Her taktiğe özel Growth Funnel alanını (TOFU-MOFU-BOFU) belirleme

Büyüme Odaklı Pazarlama Faaliyetleri Yönetimi ve Optimizasyonu

Tüm pazarlama alanlarında operasyon (Web Sitesi/Uygulama, Paid Medya, Sosyal Medya, İçerik Pazarlaması, Email Pazarlaması, SEO, ASO ve Kazanılmış Medya Yönetimi Hizmetleri)

Marketing Machine aracılığıyla hedeflenen metriklerin optimizasyonu

1-Marka farkındalığı + trafik yaratma metrikleri

2-Potansiyel müşteri yaratma metrikleri

3-Müşteri edinimi metrikleri

4-Müşterileri elde tutma metrikleri

Paid Media/PPC

İçerik Pazarlaması

SEO

ASO

Email Pazarlaması

Sosyal Medya Pazarlaması

Websitesi/Uygulama Etkileşimi

Kazanılmış Medya

Marketing Machine Platformu Desteği

Tüm faaliyetlerimizi, kendi ürünümüz olan uçtan uca Büyüme Odaklı Pazarlama platformu Marketing Machine aracılığıyla gerçekleştiriyoruz.

Veri odaklı platformumuz; kulanıcılara pazarlama faaliyetlerinde strateji ve planlamadan funnel oluşturmaya, pazarlama çalışmalarını yönetmeden önemli büyüme metriklerini izlemeye kadar tüm operasyonlarda destek sağlar. Ayrıca, bu faaliyetleri gerçek zamanlı ve periyodik raporlarla destekler.

Growth Funnel Oluşturma

Platformumuz;

–Marka / ürün, iş modeli ve personaya göre Growth Funnel oluşturmaya olanak tanır.

–Oluşturulan Growth Funnel'ları landing sayfalarıyla eşleştirilebilir ve tüm verilerin takibi için Google Analytics ve CRM sistemleriyle entegre olabilir.

–Birden fazla Growth Funnel oluşturmaya imkan sağlayarak tüm Funnel'ları tek bir ekrandan takip edilmesini ve yönetilmesini mümkün kılar.

–Persona, ürün, landing sayfası ve konumlandırma detaylarını Strateji Matrisi aracılığıyla yönetilmesini sağlar.

Büyüme Planları Oluşturma

Platformun yapay zeka teknolojisi üzerinden önerdiği başarısı kanıtlanmış taktiklerle aşağıdaki planlar oluşturulup yönetilebilir:

-Websitesi/Uygulama Etkileşimi

-İçerik Pazarlaması

-Email Pazarlaması

-Sosyal Medya

-Satın Alınmış (Paid) Medya- PPC

-Kazanılmış (Earned) Medya

Ayrıca Marketing Machine, farklı büyüme alanlarında büyüme taktikleri oluşturup her taktiği ilgili büyüme funnel ve personalarıyla eşleştirerek uçtan uca pazarlama planları oluşturmayı mümkün kılar.

Büyüme Metriklerinin Takibi

Uçtan uca pazarlama platformumuz, her aşamada verileri ve girdileri ilişkilendirir ve birbirine bağlar. Google Analytics, Google Search Console, Data Studio, Facebook, LinkedIn, SEMRush, Google Ads ve Mailcimp tarafından desteklenen temel büyüme metriklerini platform üzerinden izlemeye olanak tanır.

Gerçek zamanlı raporlar: Traffic Overview Metrics, Google Organic Search Metrikleri, SEO Denetimi ve Anahtar Kelime Raporları, Paid Media Metrikleri, Email Metrikleri, Dönüşüm Oranları, Potansiyel Müşteri İzleme & Potansiyel Müşteri Edinme Raporları, Online veya CRM Lead'leri için Growth Funnel Raporları vb.

Haftalık ve aylık raporlar: Büyüme Planları ve Taktikleri, En iyi işleyen Growth Funnel'lar, Potansiyel Müşteri Performansı Raporları, Gerçek Zamanlı Potansiyel Müşteri Bildirimi, SEO Denetim Raporu, SEO Anahtar Kelime Sıralaması Raporu

Kredi Bazlı Esnek Fiyatlandırma

Fiyatlandırmamız kredi sistemi ile olup şeffaf bir şekilde firma ihtiyaçlarınıza göre belirlenir.

 1. Çalışmamızın ilk etabında, büyüme odaklı pazarlama analistlerimiz ihtiyaçlarınızı belirlemek için derinlemesine bir analiz gerçekleştirir.
 2. Ardından, keşif aşamasındaki bulgular ışığında büyüme planınız ve taktikler belirlenerek ihtiyaç duyulan hizmetler tespit edilir.
 3. Son olarak da, sağlanacak hizmetler için gereken krediler aylık, veya ortaklaşa kararlaştırılan bir süre zarfı için belirlenir.

Bu sayede sadece ihtiyacınız olan hizmetler ve harcadığınız krediler için ödeme yaparsınız. Ayrıca, haftalık e-mailler veya Marketing Machine üzerinden ne kadar kredi harcadığınızı takip edebilirsiniz.

Başarı Hikayelerimiz

Icon

Adesso Türkiye, NBT Büyüme Odaklı Pazarlama Servisleri ile Nasıl Başarılı Bir Potansiyel Müşteri Yaratma Stratejisi Uyguladı?

Icon

"Uçtan uca pazarlama operasyonlarımızı çevik bir şekilde yineleyebilmemiz bizim için çok önemliydi. Marketing Machine, bunun için gerçekten mükemmel bir platform. NBT ekibine günlük operasyonlardaki destekleri ve bize önerdikleri büyüme taktikleri için de ayrıca teşekkür ederiz."

Icon
Duygu Bulum
Pazarlama İletişimi Müdürü, adesso Türkiye
Başarı Hikayesini Okuyun
Icon

SAP, NBT Büyüme Odaklı Pazarlama Servisleri ile Nasıl Başarılı Bir Potansiyel Müşteri Yaratma Stratejisi Uyguladı?

Icon

"2018'den beri NBT (Next Big Thing) Türkiye ile çalışıyoruz. NBT Büyüme Odaklı Pazarlama Ekibi bize sadece günlük operasyonlarda dijital pazarlama desteği sağlamakla kalmıyor, aynı zamanda bize faydalı içgörüler ve etkili stratejik eylem planlarıyla rehberlik ediyor. Potansiyel müşteri yaratma faaliyetlerimiz sırasında iki ekip arasında oluşan şahane sinerjiden çok memnunuz. Marketing Machine’in gerçek zamanlı raporları aracılığıyla faydalı verilere erişmenin bu kadar kolay olması da harika."

Icon
Özlem Kestioğlu
SAP SEFA Bölgesi Pazarlama Direktörü
Başarı Hikayesini Okuyun
Icon

Electrolux Profesyonel Türkiye, NBT Büyüme Odaklı Pazarlama Servisleri ile Potansiyel Müşteri Yaratma Stratejisini Nasıl Geliştirdi?

Icon

"İş birliğimizin başlangıcından bu yana, sunduğu stratejik içgörüler ve sağladıkları net yol haritasının yanı sıra çalışkan operasyon ekibiyle ilgili de NBT ekibinin desteğinden çok memnunuz. Ayrıca, Marketing Machine’den istediğimiz zaman izleyebildiğimiz kritik büyüme metriklerimizde ciddi bir artış görmek de harika."

Icon
Sebla Genç
Pazarlama Müdürü
Başarı Hikayesini Okuyun

HubSpot Danışmanlık & Servisleri

HubSpot Entegrasyonu ve Devreye Alımı

Platformun devreye alım aşamasında HubSpot uzmanı ekibimiz, aşağıdaki kalemleri inceleyerek bir entegrasyon planı tasarlar:

 • Satın aldığınız HubSpot ürünleri
 • Mevcut teknoloji altyapınız ve HubSpot ile nasıl entegre olduğu
 • Ekip yapınız
 • İşletme hedefleriniz
NBT ile HubSpot Kullanan Firma Yorumlarını İnceleyin

HubSpot Danışmanlığı

HubSpot ile Büyüme Odaklı Pazarlama programımızın bir parçası olarak, pazarlama hedeflerinize ulaşmanız için size özel bir danışman atanır. Danışmanınız kapsamlı uzmanlığı ile, ekibinizin HubSpot kullanımını optimize etmeye yardımcı olacak eğitim, örnek uygulamalar ve genel stratejik yönlendirmelerle size destek olur.

İster platformda yeni bir kullanıcı, ister HubSpot'ta deneyimli bir kullanıcı olun; HubSpot uzmanınız size aşağıdaki konularda rehberlik sağlar:

 • Pazarlama kampanyalarını planlama (Persona oluşturma, Kampanya oluşturma ve optimizasyon, Pazarlama varlıklarının denetimi (landing sayfaları, e-mailler, bloglar), E-mail ve pazarlama otomasyonu stratejileri vb.)
 • Platform kurulumunda, HubSpot'tan ekibinizin en iyi şekilde yararlanmasını sağlayacak başarısı kanıtlanmış örnek uygulamalar
 • Pazarlama faaliyetlerinizin etkisini raporlarla ölçme ve KPI takibi

HubSpot Eğitimleri

Danışmanlarımız aşağıdaki HubSpot eğitimlerini vermektedir:

 • Marketing Hub Temel Eğitimi
 • Sales Hub Temel Eğitimi
 • Inbound Marketing
 • Satış ve Pazarlama Uyumluluğu

HubSpot'u Kullananlardan Dinleyin

Markanızın büyüme yolculuğuna NBT ile katkı sağlayın