EĞİTİMLER

Neden DMI PRO Dijital Pazarlama Eğitimine Katılmalıyım?

Icon
Asena Atilla Saunders
18/10/2020
               

Günden güne dijitalleşen dünyada, Dijital Pazarlama, son yıllarda işletmelerin ayrılmaz birer parçası haline geldi. Özellikle dünyanın ayak uydurmaya çalıştığı yeni normalle beraber dijitalde var olmak her zamankinden daha önemli hale gelmişken dijital pazarlama eğitiminin (digital marketing eğitimi) önemi de arttı. Bireysel olarak da, hızla değişen bu dünyada güncel kalabilmek ve global alanda başarılı olmak en önemli kariyer hedefleri arasında yer alıyor. 

Peki bu hedefler doğrultusunda, uluslararası standartlardaki doğru araçlara ulaşarak oldukça kapsamlı bir Dijital Pazarlama eğitimi almanız mümkün mü? 

Digital Marketing Institute (DMI) Eğitimleri tam da bu amaca yönelik olarak, 10 yılı aşkın bir süredir işletmeleri ve bireyleri dijital bilgi ve becerileriyle donatıyor. Bir yandan ihtiyacınız olan dijital pazarlama eğitimini sağlarken, bir yandan öğrendiklerinizi pratiğe dökmek ve uzmanlık kazanmak için gereken araçları kullanımınıza sunuyor.

Gelin 135 ülkedeki 55.000 profesyonelin tercih ettiği DMI eğitimlerinin en çok rağbet gören Dijital Pazarlama eğitimi- DMI PRO’ya bir göz atalım:

 

DMI PRO: Global Çapta Geçerli Dijital Pazarlama Uzmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

DMI PRO, Digital Marketing Institute eğitimlerinin en kapsamlısı olarak temel dijital pazarlama kavramlarını uçtan uca ele alıyor. Böylelikle dijital pazarlamanın A-B-C’sini öğrenmekle kalmayıp işletmeniz veya bireysel gelişiminiz için gereken tüm aşamaları da tamamlamış oluyorsunuz.

Teorik ve uygulamalı eğitimlerimiz sayesinde, çok sık duyduğunuz Google Ads, Sosyal Medya Pazarlaması, SEO, Analytics, Mobil Pazarlama gibi kavramları interaktif dökümanlarla pratikte de tecrübe etmenize olanak sağlıyor. Dijital pazarlama eğitiminin sonunda dijital pazarlama dünyasında güçlü bir oyuncu haline gelmeniz ve tek başınıza etkili bir dijital pazarlama stratejisi oluşturmanız amaçlanıyor. 

Eğitim İçeriği

Bu eğitimle birlikte, DMI Sertifikalı bir Dijital Pazarlama Uzmanı olarak başarılı dijital pazarlama kampanyalarının nasıl oluşturulacağı ve uygulanacağı konusunda derinlemesine bilgi sahibi olacaksınız ve dijital pazarlama uzmanlığı kazanacaksınız. DMI PRO Sertifikası Eğitimleri aşağıdaki konuları detayları ile uygulamalı olarak ele alıyor:

 • Web Sitesi/Mobil Uygulama Etkileşim Yönetimi:
  • Doğru medya kanalını kullanarak etkileşim yönetimi 
  • Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization- SEO) 
  • Mobil Pazarlama kampanyalarının oluşturulması ve yönetimi 
 • Pay-Per-Click (PPC) kampanyalarının oluşturulması ve yönetimi  
 • İlgi çekici Display reklam kampanyalarının oluşturulması ve yönetimi 
 • Efektif E-mail Pazarlaması kampanyalarının oluşturulması ve yönetimi 
 • Sosyal Medya Yönetimi (Planlama, Ölçme ve Optimize Etme) 
 • İşletmenize ve ihtiyaçlarınıza uygun Dijital Pazarlama Stratejisinin Oluşturulması ve yönetimi

Eğitiminiz devam ediyorken uygulamalı olarak öğreneceğiniz bu konular sayesinde eğitiminiz sonlandığında sadece bilgi değil pratik de geliştirmiş olacaksınız ve işletmenizi dijitalleştirmek ya da kariyerinizi ilerletmek için gereken tüm araçları profesyoneller gibi kullanabileceksiniz.

DMI PRO Eğitim modülleri:

 Bu  10 eğitim modülünü başarı ile tamamladıktan sonra alanının gerektirdiği tüm uzmanlıklara sahip olabileceksiniz.

DMI PRO Sertifika Eğitiminden Kimler Faydalanabilir?

Dijital pazarlama eğitimi gibi eğitimlerde en çok akıllara gelen sorulardan birisi de, eğitimlere katılmak için herhangi bir dijital pazarlama altyapısının gerekip gerekmediği. DMI PRO eğitiminin amacı, dijital pazarlama alanında bilgi sahibi olmak, dijital pazarlama kariyerinize başlamak veya bir üst seviyeye taşımak için bilmeniz gereken her şeyi öğrenmenizi sağlamak. Yani, eğitimlerimize katılmak için dijital pazarlamaya ilgi duymanız ve kariyerinizi bu anlamda geliştirmek istemeniz yeterli. Kariyerinizin hangi aşamasında olursanız olun DMI PRO Dijital Pazarlama Sertifikası ile dünya çapında bir dijital pazarlama uzmanı olabilirsiniz. DMI PRO eğitiminden;

 • Dijital pazarlama alanını keşfetmek isteyen Geleneksel Pazarlama Profesyonelleri ve bu alanda daha cesur ve büyük adımlar atmak isteyen Dijital Pazarlamacılar,
 • İşletmelerini büyütmek, yeni normale adapte olmak ve uluslararası pazarlara açılmak isteyen Girişimciler,
 • Pazarlama dünyasındaki dijital dönüşüm ve trendlerden haberdar olmak isteyen CEO, CXO ve GM ve benzeri rollerdeki profesyoneller,
 • Dijital pazarlama alanında bilgilerini geliştirmek isteyen Ürün Yöneticisi, Tasarımcı, IT Müdürü ve Marka Yöneticisi konumundaki profesyoneller,
 • Kariyerlerinin başında olup Dijital Pazarlama alanında kariyer yapmak isteyen Yeni Mezunlar,
 • Dijital Pazarlama dünyasına girerek Kariyer Değişikliği Yapmak İsteyenler,
 • Müşterilerinin büyümesini hızlandırmak için Dijital Pazarlama bilgilerini geliştirmek isteyen Danışmanlar/Ajanslar

faydalanabilir. 

Neden Digital Marketing Institute Eğitimlerini Seçmelisiniz?

Dijital Pazarlama alanında bildiğiniz üzere birçok eğitim mevcut. Digital Marketing Institute’u diğerlerinden ayıran en önemli özellik dünyadaki en çok tercih edilen ve global çapta tek geçerli sertifikasyon standardı olması. DMI Sertifikasyonu, sadece tüm dünyada bilinmekle kalmayıp aynı zamanda küresel standardı da belirliyor.

DMI ayrıca, günümüzün dijital profesyonellerinin sahip olması gereken beceri ve nitelikleri tanımlamak ve geliştirmek için global çapta sektörün önde gelen uzmanları ile işbirliği yapıyor

Dijital Pazarlama eğitiminizi başarıyla tamamlamadığınız takdirde, uluslararası düzeyde kabul gören ve saygı duyulan bir dijital pazarlama sertifikasına (digital marketing certificate) sertifikaya sahip olursunuz ve DMI Networküne katılarak 135 ülkede 55 binden fazla profesyonele erişme olanağı sağlarsınız.

DMI PRO eğitiminin kariyerinizi nasıl şekillendireceğini broşürümüzden detaylı olarak inceleyin: BROŞÜRÜ İNDİRİN

Ücretsiz DMI Seviye testi ile Dijital Pazarlama Bilginizi Test Edin.

Diğer DMI eğitimlerine göz atın.

İlgili İçerikler
E-Bültene abone olun
Büyüme odaklı pazarlama ipuçları ve haberleriyle hep güncel kalın.