NBT'DEN HABERLER

NBT Academy Şubat 2021 Growth Marketing Eğitimleri

Icon
Asena Atilla Saunders
28/02/2021
               

NBT olarak bu ayı markaların ihtiyaçlarına özel workshoplar düzenleyerek ve bireylere talepleri üzerine verdiğimiz eğitimlerle geçirdik. Ek olarak, Digital Marketing Institute mezunlarının yaptığı sevindirici açıklamalar, onların eğitim süreçlerinin bir parçası olabildiğimiz için bizi oldukça gururlandırdı. Bu güzel açıklamaların ve geri bildirimlerin birkaç tanesini sizlere sunmak isteriz: 

“Bugüne kadar çeşitli platformlarda dijital eğitimler aldım ama en iyi deneyimi DMI’ın yaşattığını rahatlıkla söyleyebilirim. Öğrenmeyi kolaylaştıran etkileşimli altyapı, eğitim akışındaki hikâyeleştirmeler ve eğitim materyalleri ustaca hazırlanmış. Eğitmenlerin tecrübesi, ekstra içerikler ve başarı sertifikasının ciddi bir sınavla verilmesi de cabası. Gerçekten dünya çapında bir eğitim aldığımı hissettim ve bu da beni ziyadesiyle mutlu ediyor.”

Fırat Demirel, Teknoloji Yazarı 

 

“Bu kursun bana en büyük yararı belki de tek tek öğrenmeye çalışırken kaybolup vazgeçeceğim tüm modülleri (email, sosyal medya, google analytics, facebook ads manager gibi) toplu ve uygun sırada verebilmesiydi. 

İnteraktif kurs pencereleri ile dijital pazarlama için önemli ve en yaygın kullanılan programların kullanımını deneyimleyebilmek ise benim bu kurstan memnun olmamın başında gelen etmen oldu. Teorik derslerin yanında pratik uygulamaların da olması ve modül sonu quizleri ile konuları daha kolay öğrendim. Bu da bana sertifika sınavımda çok yardımcı oldu. Şimdi de ilk girişte sertifika sınavımdan yeterli puanı alarak dünyanın en çok bilinen ve kabul edilen dijital pazarlama sertifikasına sahibim. Artık dijital pazarlamanın tüm alanlarına, bu alanların görevlerine ve amaçlarına, nasıl uygulanabileceklerine ve sınırlamalar altında nasıl gerçekleştirilebileceklerine dair bilgiye sahibim. Bu öğreti ve sertifika sayesinde kariyerimde açılabilecek kapılara dair heyecan duyuyorum.”

Yeşim İpek, Business Engineer

 

İşte NBT Academy’nin bu ayki Growth Marketing & Dijital Pazarlama Eğitimi ve Workshopları:

09.02., Now Sprint! Accelerator 1-1 Mentorluk Oturumu

Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) Danışmanlarımız Ezgi Ada ve Yağmur Nur Dölek, Now Sprint! Accelerator markalarından bir start-up’a mentorluk yaptılar. Start-up’ı başarılı bir Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) stratejisi oluşturma ve bu stratejide önemli aşamalar olan trafik ve potansiyel müşteri yaratma/lead yaratma hakkında bilgilendirdiler.

 

Endeavor Türkiye’nin 3. Kohort’unda Yer Almak Mutluluk Verici!

Endeavor Türkiye’nin ScaleUp Enterpreneurship Accelerator Program’ına program partneri olarak bir kez daha katılım sağlamak NBT için mutluluk verici. Ezgi Ada ve kurucumuz Dr. Eren Koçyiğit Endeavor Türkiye’nin 3. Kohort’unda da markalara Büyüme Odaklı Pazarlama (growth marketing) workshopları ve mentorluk oturumları aracılığıyla destek olacak.

 

Eğitim Verdiğimiz Kurumlar 

 

Now Sprint! Accelerator 

Now Sprint! Accelarator, startuplar için erken safha hızlandırma girişimidir. Programının kataloğunda Tasarım Planlama, Yalın Startup, İş Modeli Kanvası ve Müşteri Geliştirme gibi öğeler bulunur ve deneyimli eğitmenlerin yanı sıra profesyonel mentorlarca desteklenir.

 

Endeavor Türkiye

Endeavor Türkiye, girişimcileri destekleyen ve düşünce liderleri ve iş insanlarıyla onları bir araya getiren öncü global networkü Endeavor’un şubelerinden biridir. Kurulduğu 2006’dan yılından beri, Endeavor Türkiye büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) sorunlarla mücadele eden Türk işletmelere yardım etmek, mevcut girişimcilerin başarı hikayelerini desteklemek ve yeni jenerasyon girişimcilerin arkasında durarak fikirlerinin hayata geçirilmesini kolaylaştırmak gibi hedeflerle hareket etmektedir. Endeavor Türkiye girişimcilere mentor networkü, danışmanlar ve global ve uluslararası ‘düşünce liderlerinden oluşan yatırımcılar aracılığıyla finansal ve manevi destek sağlar.

 

Eğitmenlerimiz ve Mentorlarımız

 

Ezgi Ada

Ezgi, Yapı Kredi Bankası’nda uluslararası bankalar arası ilişkileri hazine, ticaret, finans ve ödemelere kadar çeşitli alanlarda yönettiği Bölge Müdür -Yardımcılığı görevinden sonra, kariyerinde pazarlama alanına geçiş yaptı. NBT'de, innovatif teknoloji şirketlerini ve FinTech'leri küresel pazarlara taşımak için büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) stratejileri geliştirmektedir.

Ezgi aynı zamanda INNOGATE ve Endeavour gibi kuruluşlar ve çeşitli özel markalara mentörlük yapmakta  ve eğitimler vermektedir.

 

Yağmur Nur Dölek

Yağmur, dijital pazarlama uzmanlığı ile başlayan kariyerine, NBT müşteri portföyündeki kurumsal firmalarının pazarlama yönetimini üstlenerek devam etmektedir. Uçtan uca büyüme odaklı ve dijital pazarlama deneyimi ile NBT’de teknoloji sektörü odağında firmaların büyüme hedeflerine yönelik büyüme odaklı pazarlama (growth marketing) stratejileri geliştirmektedir. 

Yağmur aynı zamanda çeşitli özel kurumlara ve hızlandırma programlarında markalara mentörlük yapmakta ve eğitimler vermektedir.