EĞİTİMLER, KARİYER

Türkiye’deki En İyi 5 Online Dijital Pazarlama Sertifika Kuruluşu

Icon
Efe Egilmez
27/09/2021
               

Dijital pazarlamanın önemi ve dijital pazarlama alanında kariyer geliştirmenin ne kadar cazip olduğu her geçen gün daha sık vurgulanıyor. Ne var ki dijital dünyada hala daha çok büyük bir yetenek açığı olduğunu söylemek mümkün.

Dijital pazarlama sektöründeki bu yetenek açığı, kariyerine şekil vermek isteyen öğrenciler, yeni mezunlar, kariyer değişikliği yapmayı düşünen tecrübeli çalışanlar için ciddi bir iş imkanı anlamına geliyor.

Tam da bu noktada sizi piyasadaki diğer aktörlerden bir adım öne çıkartacak online dijital pazarlama eğitimi, dahası  güvenilir kuruluşlardan edineceğiniz dijital pazarlama sertifikaları büyük önem taşıyor. Neyse ki çağın hızını yakalayabileceğiniz ve online eğitim yoluyla pratik bir şekilde edinebileceğiniz sayısız sertifika programı bulunuyor.

Okuyor da olsanız çalışıyor da olsanız fiziksel olarak eğitim almak gerçekten de oldukça zor olabiliyor. Bu nedenle online dijital pazarlama sertifikası sunan kuruluşlar bulmak gerçek anlamda hayat kurtarıcı. 

Peki ama hangi kuruluşlar size kariyerinizde sıçrama yaratabilecek bir dijital pazarlama sertifikası sunabilir? Dijital pazarlama yolculuğunuzda fark yaratacak kuruluşları sizler için derledik:

 

1.Google

Dünyanın en değerli markalarından biri olan Google’ın, Google Dijital Atölye kapsamında sunduğu Dijital Pazarlamanın Temelleri sertifikasyonu analiz ve veri içgörüleri, işletme stratejisi, içerik pazarlama, E-ticaret, E-mail pazarlaması, SEM, SEO, sosyal medya pazarlaması ve daha birçok konuda eşsiz beceriler kazandırmayı vaat ediyor.

40 saatlik bu eğitimin en cazip taraflarından biri de kuşkusuz online olması!

Hem işletmesini büyütmek isteyen girişimcilere hem de kariyerini geliştirmek isteyen çalışanlara yönelik hazırlanan zengin içeriği ile toplam 40 saat sürecek olan Dijital Pazarlamanın Temelleri sertifikasyon programı tamamen ücretsiz. 

Dijital Atölye’nin yanı sıra Google, Skillshop üzerinden de çeşitli uzaktan eğitim ve sertifikasyon imkanları sunuyor. Dijital pazarlama stratejisi açısından arama ağı, görüntülü reklam ağı, google adwords, video, alışveriş reklamları, uygulamalar ve google ads ölçümü çok önemli olduğu için, Skillshop üzerinden Google Ads ve Google Analytics gibi önemli başlıklarda alacağınız online eğitimler ve sertifikalar kaçırılmaması gereken fırsatlar. Skillshop üzerinde toplam 6 farklı sertifika bulunuyor:

Eğitim dili Türkçe olan böylesi büyük bir kuruluştan alacağınız sertifikanın kariyerinizde fark yaratacağına emin olabilirsiniz.

 

2. Digital Marketing Institute

Coca Cola, Twitter, IBM, Hubspot, Facebook, Google gibi dev markaların rehberliğinde hazırlanan dijital pazarlama eğitimleri ile Digital Marketing Institute sertifika programları, küresel ölçekte standardı belirliyor. DMI, interaktif sertifikasyon programları ile tüm dünyada kabul gören saygıdeğer bir kuruluş.

135 ülkede 130.000’den fazla kişinin eğitim gördüğü DMI’ın Türkiye’deki onaylı ortağı olan NBT Growth Academy olarak sertifikasyonlardaki tüm süreçlerde sizlere yardımcı oluyoruz.

Peki ama hangi program sizin için en uygun? DMI sertifika programları üçe ayrılıyor:

1. DMI PRO: Google Ads, SEO, Sosyal Medya Pazarlaması, İçerik Pazarlaması gibi konularda pratik yapma fırsatı bulacağınız 30 saatlik bu online program ile dijital pazarlamanın temellerini kavrayacağınıza emin olabilirsiniz.

2. DMI EXPERT: İnteraktif ve uygulamalı modülleriyle ön plana çıkan expert seviyedeki sertifikasyon programı, Dijital strateji & planlama, e-ticaret, sosyal medya pazarlaması gibi konularda derinleşme imkanı sağlıyor.

DMI Expert Diploması, İskoç Yeterlilik Kurumu (SQA) tarafından SCQF Seviye 11'de (EQF Seviye 7'ye eşdeğer) onaylanmış ve kredi notu verilmiştir. 

3. DMI SPECIALIST: Sosyal Medya Pazarlaması Uzmanlık Sertifikası, Arama Motoru Pazarlaması Uzmanlığı Sertifikası, Dijital Strateji ve Planlama Uzmanlığı Sertifikası gibi üç ayrı programı mevcuttur·  

  • DMI üyelerinin %92’si, DMI eğitimlerinin kariyerlerinde olumsuz etki yarattığını belirtti
  • %81 DMI eğitimlerini aldıktan sonra terfi ettiğini
  • %88 DMI üyelerinin %88’i üst düzey veya yönetim düzeyinde çalışıyor

Kariyerinizde fark yaratmak, dijital pazarlama alanında yetkinleşmek istiyorsanız Digital Marketing Institute bu alandaki en güvenilir kuruluşlardan biri.

Başta Google Ads, Sosyal Medya, İçerik Pazarlaması, SEO olmak üzere birçok konuda bilgilerinizi derinleştirme fırsatı bulacağınız uzaktan eğitim programlarının detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

 

3. Nişantaşı Üniversitesi PİO Pazarlama İletişimi Okulu

Nişantaşı Üniversitesi PİO Pazarlama İletişimi Okulu ve NBT Growth Academy’nin işbirliği ile ortaya çıkan Büyüme Odaklı Dijital Kanal Yönetimi sertifika programı 10 haftalık programı ile verimli bir online eğitim süreci vaat ediyor.

Büyüme odaklı pazarlama uzmanı olmak için gerekli bilgi ve becerilerin aktarıldığı ve içerik, sosyal medya, paid media, e mail gibi farklı dijital kanalların nasıl bir strateji doğrultusunda kullanılması gerektiğini öğretmeyi amaçlayan program katılımcılara pratik yapma şansı da sunuyor.

Programa katılan öğrenciler, NBT’nin Online Büyüme Odaklı Pazarlama Platformu Growth Marketing Hub’a ücretsiz erişim sağlayacak ve öğrendiklerini bu platform üzerinden uygulama şansına sahip olacaktır.

Eğitim sonunda sertifika alabilmek için %70 devam koşulu bulunmaktadır.

10 hafta sürecek programın 30 kişilik bir kontenjanı var. Sertifika programının detaylarını incelemek için web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

4. Udemy

2009 yılında iki Türk girişimci tarafından kurulan ve veri analizinden google analyticse, halkla ilişkiler ve iletişimden kullanıcı deneyimi eğitimlerine çok geniş bir ağda eğitimler sağlayan Udemy hem kendinizi geliştirebileceğiniz, hem de sertifikalar edinebileceğiniz tamamen online eğitimler sunan bir platform.

Udemy platformunda dijital pazarlama sertifikası veren çok sayıda program mevcut. 

Spesifik olarak SEO, Google Ads (Adwords), Google Analytics, sosyal medya pazarlaması gibi online eğitimlerin yanı sıra bu konuların her birini kapsayan 360 derece dijital pazarlama kurslarına da kaydolabilirsiniz.

Eğitim içeriklerinin bir kısmına ücretsiz olarak erişmenizi sağlayan önizleme özelliği ile programların içeriğine göz atabilirsiniz. Udemy platformundaki içerikler arasında eğitim dili İngilizce ve Türkçe olan çok sayıda kurstan faydalanabilirsiniz.

 

5. Dijital Pazarlama Okulu

2014 yılında kurulan ve yalnızca dijital pazarlama odaklı eğitim programı ile sektöre değer katmayı amaçlayan Dijital Pazarlama Okulu, alanında uzman 35 eğitmeni ve sağladığı sertifikasyonlar sayesinde dijital pazarlama uzmanı olmak isteyenlere geniş bir skalada online eğitim fırsatları sunuyor.

Dijital pazarlamanın temellerini öğrenmek için kayıt olabileceğiniz ve dilediğiniz yerden ulaşabileceğiniz eğitim programları hakkında daha fazla bilgi açmak için web sitelerini inceleyebilirsiniz.

İlgili İçerikler
E-Bültene abone olun
Büyüme odaklı pazarlama ipuçları ve haberleriyle hep güncel kalın.